Ping, dowload ve upload ne işe yarar?

EfendiCozuk

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Mutfak Eşyaları İmalat & Satış
Merhaba, oynadığım bir oyun var mantığı CS:GO tarzında. Fakat yaşadığım bir sorun var çözümü ile ilgili bilgi sahipleri yardımcı olursa sevinirim.
Örnek veriyorum bir köşede oturmuş rakibin gelmesini bekliyorsunuz koridora aim açıp bekliyorsunuz. Rakip koridora geldiğinde normal olarak ilk sizin vurmanız gerek.
Fakat benim ekranımda ben o rakibi gördüğümde o çoktan beni görmüş bana aim tutmuş oluyor. Yani benim onu görme sürem geç. Reflekslerime güveniyorum fakat sorunu çözemiyorum. İnternet (Kablonet) hizim 96 MB dowload ping: 10 upload: 5 MB şeklinde. Ortalamanın üzerinde bir internete sahibim. Monitör Hz ise 144.

Upload oyunlarda ne işe yarar?
Dowload oyunlarda ne işe yarar?
Ping oyunlarda ne işe yarar?

Konuyla ilgili yardım edebilecek varsa fikir verebilecek sevinirim.

Upload servera paket göndermenizi sağlar. Download paket almanızı. Ping server ile aranızdaki paketlerin gelme süresidir. Ne kadar az olursa o kadar iyi. Pinginizi görmemişim, pinginiz normal, her şeyden kaynaklı olabilir bu, monitörden de olabilir.

Ping gecikmedir.
Downloand İndirmedir. Bİlgisayarına dosya indirirken yarar.
Upload Yüklemedir. Bilgisayarından başka bir yere dosya gönderirken yarar.
Ping düşük iyi.
Downloand yüksek iyi.
Upload yüksek iyi.

Download indirme hızınınızdır en yüksek hızınız budur.
Upload yükleme hızıdır. Download a göre yavaştır.
Ping gecikme süresidir az olması her zaman iyidir.

Bazı oyunlarda hileler paket gönderme süresini bilerek geciktirerek onun seni görmesiyle senin onu görmen arasında zaman farkı yaratıyor.
Diğer bir olasılık da sen oyun oynarken karşındakinin oyunun kendisi olması. Anasının karnından o oyunla çıkmış biriyle vs atıyorsundur, herif vurur. Kanında var.

simdi sen istatistiklerini paylasinca bakma gereksinimi duydum 😊
1697138167834.png

Yayinda olmama ragmen sonuclar iyi saniyorum 🤨

Merhaba, oynadığım bir oyun var mantığı CS:GO tarzında. Fakat yaşadığım bir sorun var çözümü ile ilgili bilgi sahipleri yardımcı olursa sevinirim.
Örnek veriyorum bir köşede oturmuş rakibin gelmesini bekliyorsunuz koridora aim açıp bekliyorsunuz. Rakip koridora geldiğinde normal olarak ilk sizin vurmanız gerek.
Fakat benim ekranımda ben o rakibi gördüğümde o çoktan beni görmüş bana aim tutmuş oluyor. Yani benim onu görme sürem geç. Reflekslerime güveniyorum fakat sorunu çözemiyorum. İnternet (Kablonet) hizim 96 MB dowload ping: 10 upload: 5 MB şeklinde. Ortalamanın üzerinde bir internete sahibim. Monitör Hz ise 144.

Upload oyunlarda ne işe yarar?
Dowload oyunlarda ne işe yarar?
Ping oyunlarda ne işe yarar?

Konuyla ilgili yardım edebilecek varsa fikir verebilecek sevinirim.
ping server ile aranda kurulan bağlantıda 1 paket göndermek için gerekli süre dir
Dowland server deki paketi bağlantın aracılığı ile yerel cihaza indirme süresidir
upload yerel cihazdaki paketi internet aracılığı ile servere gönderdiğin süredir

Yeni konular

Geri
Yukarı