Ping ile FPS arasında bir bağ var mıdır?

balkaptan

Decapat
Daha fazla  
Diyelim ben bir oyunda server açtım. Ve o serverde yüksek FPS'li oynuyorum. 700+ FPS diyelim.
Arkadaşlarımda benim serverime giriyorlar diyelim. Daha akıcımı oynarlar?
Çünkü serveri oluşturan bir PC gücü var. Sistem gücü / bu güç serverime girenlerin gücünüde artırır mı ping olarak ya da FPS olarak?
Yoksa alakası mı yok / ping ve FPS sabit mi kalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar kurulduğu bilgisayar/telefonda çalıştığından FPS (saniye başına görüntülenen kare sayısı) o sistemin gücüne bağlıdır (temelde ekran kartı ve işlemci gücü, yan olarak RAM ve veri yolu hızı).
Ping (ağda/internette bir IP adresine örneğin "ping 198.168.1.1" diye komutla paket gönderilir, paket ulaştı diye gelen bildirimle geçen süreden gecikme süresi hesaplanır) ise tamamen kaynak ve hedef arasındaki bağlantı hızını gösterir.

Oyunlar kurulduğu bilgisayar/telefonda çalıştığından FPS (saniye başına görüntülenen kare sayısı) o sistemin gücüne bağlıdır (temelde ekran kartı ve işlemci gücü, yan olarak RAM ve veri yolu hızı).
Ping (ağda/internette bir IP adresine örneğin "ping 198.168.1.1" diye komutla paket gönderilir, paket ulaştı diye gelen bildirimle geçen süreden gecikme süresi hesaplanır) ise tamamen kaynak ve hedef arasındaki bağlantı hızını gösterir.
teşekkürler..

Yeni konular

Geri
Yukarı