Ping, komşunun pinginin 3 katı

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, alt kat komşum da ben de Türk Telekom kullanıyoruz. İkimiz de VDSL üzerinden 50 Mbps’lik paket kullanıyoruz. Modemlerimiz aynı fakat onlar TT’ye yeni geçtikleri için yeni modem almışlar. Bizim modem aynı olmasına rağmen sanki yanmış gibi sapsarı. Sorun bu olabilir mi? Başka ne etken bunu etkiliyor olabilir?

Speedtest’ten test yapınca onların 6 bizim 17-18 ping çıkıyor.

Not: İkimiz de kablolu bağlanıyoruz
Modem: TD-W9970 v3

Merhaba, alt kat komşum da ben de Türk Telekom kullanıyoruz. İkimiz de VDSL üzerinden 50 Mbps’lik paket kullanıyoruz. Modemlerimiz aynı fakat onlar TT’ye yeni geçtikleri için yeni modem almışlar. Bizim modem aynı olmasına rağmen sanki yanmış gibi sapsarı. Sorun bu olabilir mi? Başka ne etken bunu etkiliyor olabilir?

Speedtest’ten test yapınca onların 6 bizim 17-18 ping çıkıyor.

Not: İkimiz de kablolu bağlanıyoruz
Modem: TD-W9970 v3
Hattınız yüksek ihtimalle İnterleaved. Onun ki ise Fastpath.

Genelde modem kaynaklı ping olmuyor. Ancak yine de temiz güzel ve yeni bir modem kararlılığı arttırır. Keenetic Extra DSL tavsiyemdir.

@NoobEller fiber ise 1 ms çıkması gerekir zaten. Ama evin içine kadar fiberden bahsediyorum.
Bilmiyorum şu an VDSL+2 kullanıyorum diye biliyorum. Ama şu an evimizin önüne 2-3 haftadır fiber kablolar çekiliyor. Kablolar turuncu renkli yakın zamanda konusunu açacağım şu an derslerim var bir sürü fotoğraf çektim.

Geri
Yukarı