Ping, komşunun pinginin 3 katı

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, alt kat komşum da ben de Türk Telekom kullanıyoruz. İkimiz de VDSL üzerinden 50 Mbps’lik paket kullanıyoruz. Modemlerimiz aynı fakat onlar TT’ye yeni geçtikleri için yeni modem almışlar. Bizim modem aynı olmasına rağmen sanki yanmış gibi sapsarı. Sorun bu olabilir mi? Başka ne etken bunu etkiliyor olabilir?

Speedtest’ten test yapınca onların 6 bizim 17-18 ping çıkıyor.

Not: İkimiz de kablolu bağlanıyoruz
Modem: TD-W9970 v3

Hattınız yüksek ihtimalle İnterleaved. Onun ki ise Fastpath.

Genelde modem kaynaklı ping olmuyor. Ancak yine de temiz güzel ve yeni bir modem kararlılığı arttırır. Keenetic Extra DSL tavsiyemdir.
Teşekkürler hocam.
TT'yi arayıp fastpath geçirebilirler interleaved de iseniz. Hat değerleriniz iyi ise tabi
Hocam interleaved olduğu kesinse TT'yi arayayım. Hat değerlerim bu şekilde:
1617959555819.png

@reALTT hattın fastpath modunda değil. Fazladan 9 ping daha fazla alıyorsun.
Sağolun hocam. Türk Telekom'u ararsam direk hallederler mi?
Hattınız yüksek ihtimalle İnterleaved. Onun ki ise Fastpath.

Genelde modem kaynaklı ping olmuyor. Ancak yine de temiz güzel ve yeni bir modem kararlılığı arttırır. Keenetic Extra DSL tavsiyemdir.
Hocam bir de Fastpath moduna aldırmam bi sorun çıkarır mı bir de arayınca direk hallederler mi?

Son düzenleme:
@reALTT hattın iyi olduğu için sıkıntı çıkmaz fakat Telekom müşteri hizmetleri saçma sapan cevap verirler.

Twitter üzerinden Yusuf Kıraç'a yaz. Hattının fastpath moda aldır. Almazlarsa ilçe müdürlüğüne git.

@reALTT hattın iyi olduğu için sıkıntı çıkmaz fakat Telekom müşteri hizmetleri saçma sapan cevap verirler.

Twitter üzerinden Yusuf Kıraç'a yaz. Hattının fastpath moda aldır. Almazlarsa ilçe müdürlüğüne git.
Yusuf Kıraç'a yazdım. Olmazsa TT Desteğe de yazarım. Teşekkürler.

Twitter üzerinden Yusuf kıraç'a yaz. Hattının fastpath moda aldır. Almazlarsa ilçe müdürlüğüne git.

Hocam benim hattım hala interleaved modda NetSpeed'e arıza talebi atıp fastpath moda almalarını istedim ancak biz bir şey yapamıyoruz Türk Telekom ilgileniyor dedi Yusuf kıraç'a hattımı fastpath moduna alabilir misiniz yazsam bakar mı? ISS NetSpeed olduğu için merak ettim.

Hocam benim hattım hala interleaved modda NetSpeed'e arıza talebi atıp fastpath moda almalarını istedim ancak biz bir şey yapamıyoruz Türk Telekom ilgileniyor dedi Yusuf kıraç'a hattımı fastpath moduna alabilir misiniz yazsam bakar mı? ISS NetSpeed olduğu için merak ettim.
Bana bakmıyorlar TT’li olmama rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı