Ping sonuçlarımızı bu başlığa atalım

IP Location Finder | Detailed geolocation data and RESTful API buradan lokasyon nerede gözüküyor airfiber şirketi sunucusu tokyoda mı acaba?

Olayı güzel bir şekilde açıklamışsın.

Eh, doğruya doğru, TürkNet'in yılmaz savunucusu falan değilim, eğrisi de var ama bu eğrilik biraz genel üç kağıttan, altyapıyı tenekeye çevirip geleceğe yatırım yapmayanlardan kaynaklı...

Bir yerde patlayacak diyorum ama bakalım nerede...

Ayrıca o kadar düşük ping olma nedeni muhtemelen bölgemde yoğun saat geçti, CGN'e dahil değilim yani direkt internete açılan bir IP sahibiyim, masada otlakçı yok :) , bir de DNS etki eder mi bilmiyorum ama yerel bir DNS kullanmıyorum.

Ama kıta Asya olarak görünüyor :D

Türkiye'de tam olarak İstanbul'da olmayabiliyor, benimki Kahramanmaraş :D

TTNET Adsl 15mbps 35gb akn rezilliği
Screenshot_20180921-230054.png

@mrandarkan ama asya ülkelerindeki MS daha az.
@mrandarkan ama asya ülkelerindeki MS daha az.
200-500 arası geziyor aslında LoL'de ping'im.

Oyunlardaki ping değeri sadece ISS ve altyapı değil, ayarlarınız ve kullanımla da ilgili. Mesela benim bölgesel yoğunluk yaşamadığım sürece inanılmaz değerlerde hız alabildiğim stabil bir bağlantım var ama gelin görün ki evde birçok cihaz bağlı. Qos ayarı ve düzgün bir modem olmasa oyunlarda ping dalgalanmasından kafayı yiyorsunuz bu halde bile :D Ama o ayaları yaptığınızda yüklenmeye bağlı olarak 80-110 arası bir yerde sabit durup sorun yaratmıyor. Çoğu zaman WoW'da savaş alanındayken ping 110 bile olsa hissetmiyorum.

Hepimizin ping değerlerinde benzerlik var, bir tek seninkisi anormal kardeş. @mrandarkan

Aslında normali benimki ama sen de haklısın... Her yer eğriye alıştı, doğruyu garipser olduk... Ping paylaşan arkadaşlardan IP adreslerinin ilk iki noktasını paylaşın deseniz muhtemelen 100'ler, 200'ler havada uçuşacak CGN'e muhtaç edenler utansın...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı