Ping sorunu

Shacola

Hectopat
Kablonet'ini 100 Mbps dowloand, 5 Mbps upload paketini kullanmaktayım, bu hız değerlerini alabiliyorum. Ethernet kablosu ile bağlı internet ve modem dibimde. Yani hiç ping olmaması bir yana 12-13 Mbps ile indiriyordum. Hala Speed test te aynı hızları alıyorum fakat indirmem 6 7'ye kadar düştü ve ping olmaya başladı. Yani gündemdeki gelişmelerden dolayı mı böyle herkestemi böyle yoksa sadece bendemi anlam veremedim.

int.PNG

İnternet hızınızdan bağımsız olarak indirme yaptığınız sunucunun yoğunluk oranı ile aynı zamanda kullandığınız altyapının bant yoğunluğu indirme hızınızı etkileyecektir. Evet şu an dünya genelinde internet biraz şişmeye başladı. Bu durum sebebiyle Netflix ve Youtube Avrupada kalite düşürmek zorunda kaldı. Sorun global bir sorun, maalesef yapabilecek bir şeyimiz yok.

Herkeste böyle
Örneğin ben Lodosnetin internetini kullanıyorum 10 MB download 4MB upload var ben Google Chrome'den oyun yüklerken 300 KB'ta kadar düşebiliyor internet hızım.

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    13,6 KB · Görüntüleme: 29
Herkeste böyle
Örneğin ben Lodosnetin internetini kullanıyorum 10 MB download 4MB upload var ben Google Chrome'den oyun yüklerken 300 KB'ta kadar düşebiliyor internet hızım.
Aynen. Google ya da başka bir tarayıcıdan bir dosya indirirken internet hızının tamamını kullanmıyor. O yüzden Internet Download Manager kullanmak gerekli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı