Ping ve FPS artırıcı paket satan yerler güvenilir mi?

İşletim sistemi
Windows 8.1

Kartel

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar "quartiyorg" diye işletme sahibi var bunlar FPS arttırıcı paket sattıklarını iddia ediyorlar hatta ping azaltıcı paketleri falan da var. Benim sorum şu daha önce kullanan var mı? Memnun kaldı mı yoksa bunlara güvenilmez mi? Paramın boşa gitmesini istemiyorum.

Bu tamamen sistemdeki ek olan bütün özelliklerin kapatılması, belleğin mümkün olduğunca boşaltılması ve arka plandaki CPU tüketen uygulamaların kapatılması ile ilgili. Sizlere satılan yazılım da büyük oranda bunu yapıyor. İnternet için ise DNS önbelleğini temizlemesi, Ethernet Bağlantısını sıfırlaması veya mevcut ping oranı düşük DNS sunucularına yönlendirmesi en temel şeyler.

Windows 10 kullanıyorsanız FPS ile ilgili birçok ayara zaten erişebilirsiniz. Donanımınızın hangi güçte çalışacağını, arka plan uygulamalarının açık kalıp kalmaması gerektiğini, ağ yönetimini vs. kendiniz yapabilirsiniz.

Genelde en çok sistemini çöp gibi kullanan, arkaplanda 72 tane program açık bırakan şahıslar böyle programları övüyor sağda solda. Windows 10 kendi başına ağır geliyorsa bir script yardımı ile windows store ve mail gibi şeyleri bile silebiliyorsunuz.

Sattıkları şey aslında ücretsiz ve zararlı. Yaptıkları sadece belirli hizmetleri devre dışı bırakıp Windows 10 ile kurulu gelen Bloatware dediğimiz programları kaldırmak, muhtemelen gerekli hizmetleri devre dışı bıraktıkları için Windows 10 stabil çalışmaz. Bunu ücretsiz bir şekilde YouTube'dan güvenilir kişilerin videolarıyla yapabilirsin veya sıkıntı çekeceğini düşünüyorsan Windows 10 LTSC kullanmayı deneyebilirsin. Windows 10 LTSC'de çoğu built-in uygulama bulunmuyor ve bu sayede bilgisayar hızlanıyor.

Antivirüs programları gibi çalışan bilgisayar hızlandırıcılar var. Türk yapımı olan da vardı sanal çekirdek internet hızlandırma vs yapıyordu kullanmıştım evet pingim düşmüştü ama ben güvenilir bir yerden ve ücretsiz olarak kullanmıştım. Ayrıca 2 3 yıl önceydi. Program yerine fps arttırıcı videolar izleyebilirsiniz.

Sattıkları şey aslında ücretsiz ve zararlı. Yaptıkları sadece belirli hizmetleri devre dışı bırakıp Windows 10 ile kurulu gelen Bloatware dediğimiz programları kaldırmak, muhtemelen gerekli hizmetleri devre dışı bıraktıkları için Windows 10 stabil çalışmaz. Bunu ücretsiz bir şekilde YouTube'dan güvenilir kişilerin videolarıyla yapabilirsin veya sıkıntı çekeceğini düşünüyorsan Windows 10 LTSC kullanmayı deneyebilirsin. Windows 10 LTSC'de çoğu built-in uygulama bulunmuyor ve bu sayede bilgisayar hızlanıyor.

Gereksiz uygulamaları kaldırınca Windows 10 daha stabil oluyor.
Arkadaşın sorusuna gelince, bu tür programlar uygulamalar FPS'ini arttırsa arttırsa 2-3 arttırır. Daha fazla etkisi olmaz. Arkada kaynak kullanan işlemler %10'u bile geçmiyor. Her oyunun içerisine "bütün yükü oyuna ver" şekilde kodlamalar yapılmış. Bu sizin FPS'inizi değil, ancak Windows stabilitenizi arttırır.

Muhtemelen gereksiz hizmetleri, uygulamaları devre dışı bırakacaklar, bunları kendiniz araştırarak yapabilirsiniz. FPS gereksizleri kapatınca 3, 4 artacaktır ama çok büyük değerler beklememelisiniz. Sizin bahsettiğiniz firma hakkında bir fikrim yok, ben genel konuştum.
Aşağıya bıraktığım video kafanızda bir fikir oluşmasını sağlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhtemelen gereksiz hizmetleri, uygulamaları devre dışı bırakacaklar, bunları kendiniz araştırarak yapabilirsiniz. FPS gereksizleri kapatınca 3, 4 artacaktır ama çok büyük değerler beklememelisiniz. Sizin bahsettiğiniz firma hakkında bir fikrim yok, ben genel konuştum.
Aşağıya bıraktığım video kafanızda bir fikir oluşmasını sağlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir firma zaten 30 60 gibi artışlar sağlayamaz. Adamlar size ekran kartı falan yollamıyor ya. O yüzden genel konuşun böyle konularda.

Kendilerine Instagram üzerinde bir reklamdan denk geldim ve yaklaşık olarak 1 yıldır hizmetlerini kullanıyorum. Sisteminizi en iyi şekilde stabil hale getiriyorlar Valorant'ta 40 FPS değerlerini alırken sağladıkları hizmet sayesinde şu anda 90-120 arası değerler almaktayım internet üzerinde yapılan işlemler ile yapmıyorlar ve sadece kendi programları ile bu işlemleri manuel olarak bilgisayarınıza göre ayarlamalar yapıyorlar oldukça güzel bir çalışma stilleri olduğunu belirtebilirim 5-10 dakika da kurulum sağlıyorlar.

İnternet sitelerinde belirtmiş oldukları gibi sisteminizin verebileceği en yüksek değerleri sizlere sunmaktadırlar, dolanrıcı veya yanıltıcı amaçlı olarak sizlere şu kadar fps değeri vaadediyoruz gibi bir vaadleri de bulunmamakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı