Ping yaratmayacak kablosuz modem önerisi

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Oyunlarda yine ping değerim dalgalı hareket ediyor. Oyun ortasında yükselip tekrar düşüyor. Bu da oyundan zevk almama engel oluyor. Ethernet kablosunu daha önce denedim ve sorunumu çözdü. Fakat şimdi yeni bir eve geçtik. Modem bilgisayarıma çok uzak. 20 metrelik bir kablo ucu ucuna yetiyor. Yetiyor yetmesine ama koridor çok değişik bir şekle sahip. Kabloyu dolayabileceğim herhangi bir yer yok. O yüzden bir süreliğine Ethernet kablosundan vazgeçtim.

Ethernet kablosuyla aynı işlevi görebilecek kablosuz herhangi bir çözüm yöntemi var mı? Aynı işlevden kastım ani ping dalgalanmalarını engellemesi, daha stabil bir internet sunması.

Not : Moderatör başlığı değiştirmiş.

Son düzenleme:
Oyunlarda yine ping değerim dalgalı hareket ediyor. Oyun ortasında yükselip tekrar düşüyor. Bu da oyundan zevk almama engel oluyor. Ethernet kablosunu daha önce denedim ve sorunumu çözdü. Fakat şimdi yeni bir eve geçtik. Modem bilgisayarıma çok uzak. 20 metrelik bir kablo ucu ucuna yetiyor. Yetiyor yetmesine ama koridor çok değişik bir şekle sahip. Kabloyu dolayabileceğim herhangi bir yer yok. O yüzden bir süreliğine Ethernet kablosundan vazgeçtim.

Ethernet kablosuyla aynı işlevi görebilecek kablosuz herhangi bir çözüm yöntemi var mı? Aynı işlevden kastım ani ping dalgalanmalarını engellemesi, daha stabil bir internet sunması.

Not: Moderatör başlığı değiştirmiş.

5 GHz destekleyen modem seçerseniz bence daha iyi olur kablosuzda ping kaybı çok az oluyor çekim gücü falan da artıyor ama pahalı diye biliyorum tem önerim bu yani kullanıyorum ben ve memnunum.

Bilgisayarınız laptop mu? Eğer eskiyse modem kartları yıprandıkça çekim kalitesi düşüyor diye biliyorum. Yani sorun bilgisayarınızla da alakalı olabilir. Modem yönetici arayüzünden de sinyali %100 yapın eğer öyle bi ayar varsa

5 GHz destekleyen modem seçerseniz bence daha iyi olur kablosuzda ping kaybı çok az oluyor çekim gücü falan da artıyor ama pahalı diye biliyorum tem önerim bu yani kullanıyorum ben ve memnunum.
Aslında tam olarak modem istediğim söylenemez. Moderatör başlığı değiştirmiş.

Mesela sinyal arttırmak için kullanılan cihazlar var. Onlar işe yarar mı?

Hocam bu işlerden hiç anlamam ama Technopat'ın incelediği bir cihaz vardı, fişe takıyorsun (normal fişe) o sana ethernet oluyor ve performans kaybı da olmuyordu (sanırım).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında tam olarak modem istediğim söylenemez. Moderatör başlığı değiştirmiş.

Mesela sinyal arttırmak için kullanılan cihazlar var. Onlar işe yarar mı?

Ping kaybı devam eder sadece sinyalinizi arttırır.
Hocam bu işlerden hiç anlamam ama Technopat'ın incelediği bir cihaz vardı, fişe takıyorsun (normal fişe) o sana Ethernet oluyor ve performans kaybı da olmuyordu (sanırım).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans kaybı illaki olur az da olsa ama modemden daha iyi sonuç çıkarır mı orası tartışılır.

Bilgisayarınız laptop mu? Eğer eskiyse modem kartları yıprandıkça çekim kalitesi düşüyor diye biliyorum. Yani sorun bilgisayarınızla da alakalı olabilir. Modem yönetici arayüzünden de sinyali %100 yapın eğer öyle bi ayar varsa
Masaüstü. Toplayalı bir ay oldu.

Ping kaybı devam eder sadece sinyalinizi arttırır.

Performans kaybı illaki olur az da olsa ama modemden daha iyi sonuç çıkarır mı orası tartışılır.
Tavsiye ettiğiniz bir ürün varsa paylaşabilir misiniz? Bu arada bu internet işlerinden hiç anlamıyorum.

WIFI calisma prensibi nedeniyle ping suresi uzatir. Imkanin varsa 5Ghz kanalindan modeme mumkun olabildigin kadar yakin ol. Boylece baglanti kalitesi artar, ping azalir.

Bu noktada tavsiye edebilecegim modem 5Ghz kanali destekleyen herhangi bir model. Yine de kablo ile baglandigin standart modemden daha kotu performans alman olasi. WiFi uzerinden ciddi oyun oynanmaz.

Aynı sorun için MI Wi-Fi Pro kullanmıştım, dengi veya üstü cihazlar ping sıkıntınızı bir nebze düşürecektir.
Önceden ethernet kablosu kullanmıştım. Sorunu direkt kökten çözmüştü. Fakat şu an ethernet kablosunu salondan buraya kadar çekme gibi bir imkanım yok. O yüzden böyle bir konu açtım.

Geri
Yukarı