Ping yok ama online oyunlarda takılma var

FurSam

Hectopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyunda pingim düşük olmasına rağmen anlık takılmalar yaşıyorum. Daha sonra oyun donuyor ve beni oyundan atıyor. Tüm Online oyunlarda aynısı oluyor.
(Ping ortalama 30). Telefonda böyle bir sıkıntı yok. Ethernet ile bağlı internet.

Herhangi bir oyunda pingim düşük olmasına rağmen anlık takılmalar yaşıyorum. Daha sonra oyun donuyor ve beni oyundan atıyor. Tüm Online oyunlarda aynısı oluyor.
(Ping ortalama 30). Telefonda böyle bir sıkıntı yok. Ethernet ile bağlı internet.

Ekran kartı ve işlemciniz nedir sisteminizi belirtir misiniz?

İmzasında yazıyor bakabilirsin.
HDD kullanıyosan hard diskte sorun olabilir. Ben de hard diske yüklü CS:GO oynarken pingim düşük olmasına rağmen anlık takılmalar yaşıyordum SSD'ye atınca çözülmüştü. Bad sector testi yapıp bir bakabilirsin HDD'de sıkıntı var mı diye.

Hocam sistemle alakası yok. @FurSam senin hız testlerinde aldığın pingin az olmasının nedeni bağlandığın sunucunun sana yakın olması. Ama sen oyun oynarken sana çok uzak sunuculara bağlandığın için hız testindeki ping ile oyundaki ping asla karşılaştırılmamalı.

Her online oyunda. Ekran kartı 50 dereceyi geçmiyor. İşlemci de max 65 derece
Hangi oyunlarda bu sorun yaşanıyor ve sistemin bakımı en son ne zaman yapıldı bir de sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz?
Hocam sistemle alakası yok. @FurSam senin hız testlerinde aldığın pingin az olmasının nedeni bağlandığın sunucunun sana yakın olması. Ama sen oyun oynarken sana çok uzak sunuculara bağlandığın için hız testindeki ping ile oyundaki ping asla karşılaştırılmamalı.
Valorant'ta İstanbul sunucusunda 30 ping.
PS'unuz kaç Watt bunla da alakalı olabilir benim düşüncem ya güç kaynağ yetmiyor ya da sıcaklık değerleri 100 derece ya da o civarlarda olduğu için oluyor.
450 watt daha 2 yıllık 80+bronz.

Her Online oyunda. Ekran kartı 50 dereceyi geçmiyor. İşlemci de Max 65 derece

Valorant'ta İstanbul sunucusunda 30 ping.

450 Watt daha 2 yıllık 80+bronz.

Hocam şimdi fark ettim. Hala 1333 MHz RAM mi kullanıyorsunuz? RAM'den kaynaklı olabilir. 12 yıllık laptopumda bile 2333 MHz RAM var.

Geri
Yukarı