Online oyunlarda yüksek ping sorunu

Clementine

Hectopat
Evet kendisinden sürekli muzdarip olduğumuz sorundur. Nedenini anlayamıyorum bir türlü. 3-5 ay öncesine kadar gayet iyi olan internet (ki hala video, film gibi izlemede sorun yok) özellikle LOL'de her 2 dakika içerisinde bir ping oluşturuyor. Oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum. Öncesinde (yani 3-5 ay önce hatta 1 yıl kadar önce) 512 MB ekran kartı ile oynuyordum. FPS düşük olması anlık ping yükselmelerine sebep oluyor diye düşündüm ve 1 GB 128 BİT ekran kartı aldım. FPS 80 sabit oynuyorum ama yine ping giriyor ve girdiğinde de FPS bir anda 30-40'lara kadar düşüyor. İşlemci ve 4 GB RAM'ler var ve baya da eski. Sorun bu olabilir mi diye düşünüyorum. Sakın donanımın pingle alakası yok demeyin bence var. Bunlar eski olduğu için yeterli gücü veremiyor ve arada kopmalar oluyor. Her neyse ben Superonline kullanıyorum. Müşteri hizmetlerini arayıp ne söylemem lazım. Ne söylersem gelip bakarlar?

Biraz uzun yazdım ama yardımcı olursanız sevinirim..

Ben de Superonline kullanıyorum. Maalesef Superonline'ın ping sorunu yok. Ben yaşamıyorum. Bu nedenle "Aynısı kaynımda da vardı tedavisi yok." gibi cümlelerle insanları umutsuzluğa sevk etmeyelim.

Bina içi kablolamaların ne durumda?
Modemin markası ve modeli nedir?
Modem yazılımı güncel mi?
Modem-PC arasında kablolu mu kablosuz mu bağlantı yapıyorsun?
Şayet kablolu ise hangi kabloyu kullanıyorsun?
Kablosuz ise modem kaçıncı kanaldan yayın yapıyor?
Bu kanalı kullanan çevrende parazite neden olabilecek birden fazla modem var mı?
İnternet aboneliğinde ne kadar hız taahhütü veriyorlar ve sen testlerde ne kadar hız alıyorsun?

1.Kablolama durumunu bilmiyorum. Bina 10 yıllık 2 yıldır internet kullanıyoruz.
2.Huawei hg255s
3.Modem yazılımı güncel mi bilmiyorum.
4. Kablolu bağlantı mevcut.
5.Hangi kablo olduğunu bilmiyorum.
5.Kablolu
6.Tek modem var evde
7. Sanırım 25Mbs'e kadar hız var ve testlerde şöyel
Adsız.png

Ben de Superonline kullanıyorum. Maalesef Superonline'ın ping sorunu yok. Ben yaşamıyorum. Bu nedenle "Aynısı kaynımda da vardı tedavisi yok." gibi cümlelerle insanları umutsuzluğa sevk etmeyelim.
İnternetin ne kadar yüksek Mbit olursa o kadar hızlı internet alırsın. Yüksek hız alırsan ping sorunu da yaşamazsın. Bazı yerlerde ping sorunu var bazı yerlerde yok. Ama sizin yeriniz sağlam demek ki ping sorunu yaşamamışsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı