Ping Yükselme Sorunu

ApRa15

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle ilgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sabah saatlerinde sabit 20-30 ping alırken öğlen saatleri pingim dengesizleşiyor. Mesela 70'ten 150'ye çıkıyor, yeniden iniyor. Akşam ise temelli 200-300 pingleri görüyorum. Yine tabii 70'e falan düşüyor ama çok durmuyor hemen fırlıyor 200'e.

Defalarca arıza kaydı bıraktırdım. Herhangi bir problem yok, hat değerleriniz iyi diyorlar, kapatıyorlar arızayı. İnternet servis sağlayıcım DopingADSL 16 Mbps.

Türk Telekom yetkilileri geldi. Alt yapınız iyi, herhangi bir sorun yok dediler. Acaba modemden mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat yoğunluğu sebebi ile oluşan bir sorun gibi görünüyor. Her sabah stabil 20-30 arası alıyorsanız bu o saatte yoğun şekilde kullanılmadığı içindir. Fakat bu kadar dengesiz bir ping sorunu şirket politikasıyla alakalı olabilir. 8,16 Mbit kullanımını azaltmak ve HiperNet,FiberNet dedikleri yeni nesil bağlantıya geçmenizi istedikleri için bu durumla karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. :)

Hat yoğunluğu sebebi ile oluşan bir sorun gibi görünüyor. Her sabah stabil 20-30 arası alıyorsanız bu o saatte yoğun şekilde kullanılmadığı içindir. Fakat bu kadar dengesiz bir ping sorunu şirket politikasıyla alakalı olabilir. 8,16 Mbit kullanımını azaltmak ve HiperNet,FiberNet dedikleri yeni nesil bağlantıya geçmenizi istedikleri için bu durumla karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. :)
Öncelikle ilgin ve yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Bu durumla ilgili Doping Adsl müşteri hizmetlerini aradım.Bizim elimizden gelen bişey yok dediler yine peki bu hat yoğunluğu sorunumu nasıl giderebilirim

Tahminimce bulunduğunuz hatta çok sayıda kullanıcı var bu sebepten istediğini alamıyor olabilirsiniz. En iyi tercih tarife değişikliği olacaktır. Hipernet çoğu konumda mevcut veyahut mahalleniz de desteği varsa Fibernet tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz konumda Fiber,Hiper hizmeti mevcut olup olmadığını TTNET sitesinden kontrol edebilirsiniz. Uygun tarifeleri de bulunmakta isteğinize göre birini seçin, başka bir hattan hizmet sağlanacağı için sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Tahminimce bulunduğunuz hatta çok sayıda kullanıcı var bu sebepten istediğini alamıyor olabilirsiniz. En iyi tercih tarife değişikliği olacaktır. Hipernet çoğu konumda mevcut veyahut mahalleniz de desteği varsa Fibernet tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz konumda Fiber,Hiper hizmeti mevcut olup olmadığını TTNET sitesinden kontrol edebilirsiniz. Uygun tarifeleri de bulunmakta isteğinize göre birini seçin, başka bir hattan hizmet sağlanacağı için sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Teşekkürler Turcell superonline nasıldır peki ??

Bölgeden bölgeye değişmektedir firmaların hizmet kalitesi. Çevrede eş dost Süperonline,Uydunet kullanan varsa onlara danışıp fikirlerini almalısın. Kimi yerde TTNET iyidir, kimi yerde diğer firmalar bu sebepten dolayı son kullanıcılara danışıp fikirlerini almalısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı