Pingim aşırı yüksek

zeynpst

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ilk kez konu açıyorum umarım doğru kategoriyi seçmişimdir. Ben Superonline kullanıyorum uzun süredir ama bu modem çok eski değil 1 senelik falan sanırsam. Başta çok bir sorun yoktu gayet iyiydi internet son 1 2 aydır aşırı yüksek pingim var oyun oynayan biriyim bırakın oyun oynamayı YouTube'da video izleyemiyorum en düşük kalitelerde bile takılıyor. Bilgisayarda sorun yok çünkü benim telefonumda ve evde herkeste aynı sorun var. Evde 4 kişiyiz Max 5 cihaz internete bağlı oluyor fazla mı bilmiyorum ama son aylara kadar gayet idealdi internet. Şöyle size hız testinden çıkan sonucu da göstereyim birçok sitede denedim hem Turkcell hem Superonline testleri yaptım her türlü ping uçmuş durumda. Pingin böyle olmasına ne sebep olabilir bilmiyorum fikri olan varsa lütfen yardım edebilir mi? Ayrıca Ethernet kablosu bağlama şansım yok modeme uzağım onu da belirteyim. Şimdiden teşekkürler♥

unknown.png

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video büyük oranda işinize yarayacaktır. Bende de yüksek ping vardı bunu uygulayınca düzeldi.

Ben Turkcell Superonline kullanıyorum uzun süredir ama bu modem çok eski değil 1 senelik falan sanırsam. Başta çok bir sorun yoktu gayet iyiydi internet son 1 2 aydır aşırı yüksek pingim var oyun oynayan biriyim bırakın oyun oynamayı YouTube'da video izleyemiyorum en düşük kalitelerde bile takılıyor. Evde 4 kişiyiz Max 5 cihaz internete bağlı oluyor fazla mı bilmiyorum ama son aylara kadar gayet idealdi internet. Şöyle size hız testinden çıkan sonucu da göstereyim birçok sitede denedim hem Turkcell hem Superonline testleri yaptım her türlü ping uçmuş durumda. Pingin böyle olmasına ne sebep olabilir bilmiyorum fikri olan varsa lütfen yardım edebilir mi? Ayrıca Ethernet kablosu bağlama şansım yok modeme uzağım onu da belirteyim. Şimdiden teşekkürler♥

Eki Görüntüle 767212
Modeme uzak olmanız ek olarak pinginizin artması için bir etmen. Ama bir sonuca varmadan önce diğer cihazlarda'da deneyebilir misiniz?

Modeme uzak olmanız ek olarak pinginizin artması için bir etmen. Ama bir sonuca varmadan önce diğer cihazlarda'da deneyebilir misiniz?
Evde 4 kişiyiz tüm cihazlarda aynı sorun var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video büyük oranda işinize yarayacaktır. Bende de yüksek ping vardı bunu uygulayınca düzeldi.
ama tahminimce bu sadece bilgisayar için geçerli bendeki sorunun bilgisayarda olduğunu sanmıyorum tüm cihazlarda aynı durum var

Evde 4 kişiyiz tüm cihazlarda aynı sorun var.

ama tahminimce bu sadece bilgisayar için geçerli bendeki sorunun bilgisayarda olduğunu sanmıyorum tüm cihazlarda aynı durum var
Dostum bu sorunu internet sağlayıcına iletebilirsin. Sorunun tüm cihazlarda olması bunun cihazlardan kaynaklı olmadığını gösterir. Ek olarak modemi resetleyip deneyebilirsin. Sorun modemde ise Turkcell kullanıyordun galiba onlar sana bunu iletecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı