Pioneer DEH-140UB ses ayarı önerileri

yyıldız1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sela. M aracımda eski bir Pioneer teyp var. DEH-140ub, 1000 kutu bass ismi aklımda değil bassta örümcek simgesi var, 1 amfimiz var eski türden biraz büyük, araçta 16 cm önde 2 tane arkada biraz büyük 2 tane hoparlör var. Bunlar markasız çok da ahım şahım iyi değil. 2 tweteer var. Aracın ses sistemi biraz eski.
Ben genelde ezhel işte Spotify top 50, nkvt, bu tür şarkılar dinliyorum. Arada İbrahim Tatlıses arada da Serdar Ortaç başka çok dinlediğim müzik yok arada da basslı müzikler.
Bana önerebileceğiniz iyi bir ses ayarı var mı? Bu konunun profesörünü arıyorum, inci sözlükte yazan bir ayarı yaptım fakat pek beğenemedim. Link yasak olabilir diye koymayacağım ama ayar yazınca çıkıyor tiz çok oldu, sanki bas biraz az oldu gibi pek beğenemedim açıkçası.
Yardımlarınızı bekliyorum. Araç şahin diyelim toros.

Not: Eski teypte amfi ayarı yapılmıştır amfi ayarı yapmayı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amfinizin marka modeli nedir? Midleri teyp ile mi sürüyorsunuz yoksa amfi ile mi? Sistemin genel olarak bozuk çalmaması için teypten alt frekansları tamamen kesmeniz gerekli çünkü midlere bass çaldırmaya çalışırsanız bozma yapacaktır. Tüm bunların dışında subwoofer tatmin etmiyorsa büyük ihtimalle Subwoofer'ı amfiye bridge yapmadan girmiş olma ihtimaliniz yüksek. Bass Boost, gain ve frekans ayarları vardır amfi üzerinde YouTube'dan videolar izleyerek veya kendiniz deneyerek uygun ayarları yakalayabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala tatmin edici ses vermiyorsa çok büyük ihtimalle amfiniz dandik olabilir.

Geri
Yukarı