Piranha Pro G Kamera Hatası

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Piranha Pro G model cep telefonunun ilk sorunu sensör arızasıydı. Işıklı bir yere tutulduğunda ekranda çizgi oluyordu. Servise gitti ön ve arka kamera değişti sorun çözüldü. Belirli bir süre sonunda telefonda kamerayı açmaya çalıştığımızda kamera yanıt vermiyor ilgili uygulamaları kapatın yazıyor. Servise gitti yazılım yükleme işlemi yapılmış geldi sorun yok 2-3 saat geçti Google Chrome, İnstagram, Whatsapp ve renkli klavye uygulaması indirdim kurdum. Hop gene aynı hale geldi. Piranha destek merkezini aradım cihaz geleli 1 gün oldu dedim gene aynı sorun var dedim telefona virüs bulaşmıştır dendi ve bana ROM atılması için gerekli adımların yazdığı bir mail attılar. Bu sorunu yaşayan var mı? Önerileriniz nelerdir?

Genellikle servislerin yaptığı yazılım yükleme işlemi pek de bir işe yaramıyor. Bizzat yaşadığımdan biliyorum. Firmanın telefonu tekrar görmeden ''telefona virüs bulaşmıştır'' şeklinde bir teşhis koyması da ne kadar kötü bir marka olduğunu ortaya koyuyor.

Bu telefonu kullanan bir kişinin daha olacağını sanmıyorum bu sitede. Bir ihtimal telefonda bir kronik sorun var. Telefon hakkında biraz araştırma yaptım, çok da iyi bir telefon olmadığını gördüm.

Tavsiyem yeni bir telefon almanızdır. Sürekli donanım değişimi, stock rom yüklenmesi vb. işlemler yapmak sadece vakit kaybı olur bu cihaz için.

Genellikle servislerin yaptığı yazılım yükleme işlemi pek de bir işe yaramıyor. Bizzat yaşadığımdan biliyorum. Firmanın telefonu tekrar görmeden ''telefona virüs bulaşmıştır'' şeklinde bir teşhis koyması da ne kadar kötü bir marka olduğunu ortaya koyuyor.

Bu telefonu kullanan bir kişinin daha olacağını sanmıyorum bu sitede. Bir ihtimal telefonda bir kronik sorun var. Telefon hakkında biraz araştırma yaptım, çok da iyi bir telefon olmadığını gördüm.

Tavsiyem yeni bir telefon almanızdır. Sürekli donanım değişimi, stock rom yüklenmesi vb. işlemler yapmak sadece vakit kaybı olur bu cihaz için.
1.5 sene daha garantisi mevcut. Bu farklı olarak 3. arızası oluyor. A101 den alındığı için iadeyi piranha kabul etmiyor. Çok karışık bir durum. Bu telefonu film izleme alo demek için almıştım. Pişman oldum servisin bu konuyu çözememesi ayrı bir sorun.
An itibariyle parça olarak telefonunu satan birinden arka kamerayı temin edip değiştirdim. Sorun galiba arka kameranın bozuk olması. Çünkü kamerayı değiştirdim şuan cayır cayır çalışmakta. Servisin sıfır kamera taktım demesi ve kameranın arızalı çıkması üzücü bir durum. Sıfır kamera nasıl arızalı çıkar hayret ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı