Pire nasıl anlaşılır?

Kromik

Hectopat
Daha fazla  
Dün binanın salonunda film izledik, çıkarken adam bize orada kedi piresi var dedi. Fazla kaşınmıyorum, hatta çoook az böyle bir huylanma var ama sırtımda kaşıntılar var. Şimdi ben pirelendim mi? (Duşumu aldım hemen kıyafetlerimi yıkadım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ergenlik dönemindeyseniz sırtınızda çıkan sivilceler kaşındırmış olabilir. Onun dışında pireler tüylü yerlerde barınıyorlar sırtınızda kaşıntı olsa sırtınızda tüy yoktur sanıyorum?

Hahahahah. Pirelenmek kelimesini yanlış anlıyorsunuz. Kedim yüzünden evimi pireler basmıştı. Az çekmedim onlardan. Pirelenmek, diye bir şey olmaz insanlar için. Pire durduğu yer de kalmaz. Sürekli hareket eder. Ayrıca pire bir hayvandır. Gözle görülür. Isırıp zıplar. İnsan derisinde dolaşmaz. Yolda yürürken ayağıma zıplıyor ısırıp kaçıyordu. Bildiğiniz gibi öyle kıl arasında falan kalmaz. Yani en azından insan için öyle değil. Sırtında durmaz. Isırdığı yeri yara yapar. Toplu iğne ucu gibi yuvarlak bir iz bırakır. Ayrıca temizlendiyseniz korkmanıza gerek yok.

Hahahahah. Pirelenmek kelimesini yanlış anlıyorsunuz. Kedim yüzünden evimi pireler basmıştı. Az çekmedim onlardan. Pirelenmek, diye bir şey olmaz insanlar için. Pire durduğu yer de kalmaz. Sürekli hareket eder. Ayrıca pire bir hayvandır. Gözle görülür. Isırıp zıplar. İnsan derisinde dolaşmaz. Yolda yürürken ayağıma zıplıyor ısırıp kaçıyordu. Bildiğiniz gibi öyle kıl arasında falan kalmaz. Yani en azından insan için öyle değil. Sırtında durmaz. Isırdığı yeri yara yapar. Toplu iğne ucu gibi yuvarlak bir iz bırakır. Ayrıca temizlendiyseniz korkmanıza gerek yok.
Pislikten geliyorlar ama değil mi?

@foreignersgod, nereden geldiğini bilemeyeceğim. Bizim eve kedim yüzünden gelmişti. Dışarıda topraktan, ağaçtan, bitkiden, diğer kedilerden kapmış olabilir. Çok çabuk ürüyorlar ve kuluçka süreleri çok az. Bir anda sarıyorlar etrafı. Çoğunu öldürsen bile gene ürüyorlar.

Kısmen haklısınız ama pireler saçınızda veya kıyafetlerinizde saklanabilir. Köyüm sağ olsun her yaz en az 10 pire yakalarım sırf kendi vücudumda. Dolaşırlar genelde ortalıkta. Pislik yaratıklar onlar. Nefret ediyorum resmen.

Duş aldıktan, kıyafetlerinizi temizledikten sonra sorun kalmayacaktır. Zaten duş alırken. Vücudunuzda görürseniz eğer artık sıcak sudan mı yoksa şampuan sebebiyle mi bilmiyorum ama donup kalıyorlar resmen. Ayrıca vücudunuzda görürsenizde parmağınızı yalayıp iki parmağınızla kıstırın. Ardından musluğa tutun ve akıp gitsin. Çok zor ölüyorlar çünkü.

Binadaki kediler yüzünden evimi pire basmıştı. Temizleyene kadar neler yaptık. Saça falan girmez bacaklarınızı ısırır. Evde çoğalırlarsa gerçekten hepsini öldürmek çok zor zıplıyolar. Ama insanın üstünde yapışık gezmiyolar.

Geri
Yukarı