Piri Reis denizcilik hakkında bilginiz var mı?

Ailemde denizcilikle uğraşan ve denizcilik fakültesini yarıda bırakan biri olarak kesinlikle bulaşmayın böyle firmalara. Kimse sizi 12 günde denize çıkaracak kursu ve cüzdanı veremez. Hayal satıyorlar.
Gemiye çıkmak için gereken cüzdan, stcwler vs. alınmasına alınır orası ayrı. 1 ila 2 aylık kurslar oluyor alırsın. Onda sıkıntı yok. Sıkıntı olan tarafı söyleyeyim size şimdi. Bir şekilde belgeleri aldın vasıfsız işçi olarak gemiye çıkabiliyorsun diyelim. Türkiye'de denizcilik sektöründe öyle firmalar varki. Sen 2 ay 3 ay 5 ay gemide kalırsın. Paranı vermezler. Paranı hiçbir şekilde alamazsın. Gemiye kumanya almazlar, aç kalırsın. Daha bir sürü sorun sıkıntı. Vasıfsız ve tecrübesiz işçi olduğun için asıl büyük firmalar seni zaten işe almazlar. Kısacası çok sürünürsün. Türkiye'de bir fabrikada çalışmaya benzemez yani. Git kumar oyna o paranla daha iyi. Uzun uzadıya yazardım şimdilik bu kadar.
Tekrar ediyorum vasıfsız olarak gemi işine sakın sakın girmeyin. Çok büyük sıkıntılar çekersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı günler dilerim, hayırlı akşamlar. Ben de gemici olmak istiyorum. Piri Reis Denizcilik İşletmeleri kurs veriyormuş çağırdılar 12 günlük kurs sonunda belgeyi veriyorlarmış. İş garantiliymiş. Yardımcı olursan sevinirim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı