Denizcilik veya havacılık nasıldır?

emirhan12345

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 2 sene sonra MSÜ sınavına gireceğim de ailem olmamı istemiyor ben subay olmak istiyorum astsubaylık düşünmüyorum subaylık düşünüyorum 2 branşında en kolay olan kısmı hangisidir?

Hava Harp Okulu'na gitsem nasıl olur ailem tek çocuk olduğumdan dolayı ve ileride aileme zaman ayıramam diye istemiyor.

Hava Harp Okulu da deniz de zordur, ayrıca askerlikte bugün varsın yarın yoksun, denizcilikte olduğun yere göre değişir bahriyeli olursun yurt dışı görevleri vatandan 5 6 yıl uzaklara gidersin ama havacılık o anlamda daha kolay genelde Türkiye içinde olursun. Ayrıca anne baban bayağı düşüncesizmiş gibi ileride seni görmek için sevdiğin mesleği tercih ettirmemeleri hoş değil.

Hocam zaten yaşın küçük 2 seneye ne isteyeceğini bilme gibi bir durumun yok da hem asker olucam diyorsun hem de kolay-zor hesabı yapıyorsun. Kesin sen şey de sanıyorsun ben akıllı adamım ya bir binbaşı olurum bir albay olurum oradan da hemen tuğgeneral oluveririm 30 yaşımda falan. Öyle bir dünya değil çekmediğin şey kalmayacak ve kimse bu akıllı adam bunu başımıza komutan yapalım demeyecek. Babam askerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı