Piri Reis vs. Süleyman Demirel vs. Özyeğin vs. Medipol Üniversitesi

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Sıralamalar belli oldu. Son 3 seneye göre sayacağım bölümlere girebiliyorum. Muhtemelen bu sene yazarsam %95 tutacak. Ancak kafamda 3 bölüm var sizce hangisinde iyi eğitim alırım?

1 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İngilizce İşletme. Şimdi burada okursam 5 sene mi okuyorum? Ek olarak tüm dersler İngilizce mi?

2 Piri Reis Üniversitesi Denizcilik İşletme Yönetimi.

3 Özyeğin Üniversitesi İngilizce Havacılık Yönetimi İngilizce.

4 Medipol Üniversitesi İngilizce veya Medipol Üniversitesi Türkçe HavacılıkYönetimi?

Hocam havacılık yönetimi bölümü ilgini çekiyorsa onu yaz derim. Özyeğin kaliteli bir üniversite ancak hazırlığının zor olduğu söyleniyor. @P R O F O U N D hocam bu konuda net bir bilgi verebilir.

Dostum özyeğinde okuyan arkadaşlarım var gerçekten imkanları ve sunduğu şeyler olarak özyeğin Türkiye'nin en iyi okullarından biri ama havacılık yönetimi bölümünü pek tavsiye etmem eğer ilginiz var ise yazın onun haricinde piri reis iyi bir okul hatta denizcilik bölümleri için en iyi üniversite olabilir.

Dostum özyeğinde okuyan arkadaşlarım var gerçekten imkanları ve sunduğu şeyler olarak özyeğin Türkiye'nin en iyi okullarından biri ama havacılık yönetimi bölümünü pek tavsiye etmem eğer ilginiz var ise yazın onun haricinde piri reis iyi bir okul hatta denizcilik bölümleri için en iyi üniversite olabilir.
Ek olarak piri reiste tercih indirimi var ve %50 burslu bölüme sıralamam yetiyor. Acaba tercih bursu hazırlıktamı geçerli yoksa 5 sene boyunca ben hep o bölümün %50 fiyatından + %40 tercih bursundan yararlanabilecekmiyim ?
Not : 1. Tercih bursu %40 2. Tercih bursu %25

Onu okula sormanız daha iyi olur çünkü üniversitenin farklı kuralları farklı şartları olabiliyor ama %40 tercih indirimi çok iyi diğer üniversitelere göre göre iyi bir burs oranı ile okumuş olursunuz.

Çok iyi fakat muhtemelen söyle bir durum var hiç kalmadan geçmeniz gerekir veya dönem uzama gibi bir durum olursa %40 burs o zaman kesilebilir.

Geri
Yukarı