Pitbull mu tehlikeli, sahibi mi?

Pitbull'u bilmem de kendim Rottweiler besliyorum. Ne bana ne de başkasına bir zararı olmadı. Bazı türlerin doğasında vahşilik olsa da hayvanı yetiştirme tarzı da büyük önem taşıyor.

Tamamen sahibiyle alakalı, ben hem Dogo Argentino hemde Pitbull sahibiydim, ikisi de öldü maalesef yaşlarından. Asla bana veya başka insana saldırmadılar. Ne kediye ne insana.

Sahibi suçlu diyenler iyi okusun. Hiç bir şey bilmiyorsunuz. En az sizde o sahibi kadar suçlusunuz. Pitbullların beslenmesi derhal yasaklanmalı ve hepsi imha edilmeli.

Düşünsenize adam timsah alıyor evine ve besliyor. Ve sonra diyor ki ben timsahımı sevgi ile büyüttüm kimseye bir zararı olmaz. Belki sahibine karşı iyi olabilir ama çevresine karşı bu yırtıcı hayvan seçici olmayabilir... Bu kadar büyük bir risk taşıyor. Kendi bencil çıkarı için hayvanını sevgi ile büyüttüm yalanına sıgınıyor. Hayvan yırtıcı oldugu için çevresine zarar verip vermeyecegi garanti degildir. Bu düşüncesiz aşagılık insanın yanına yaklaşan kişilerin hayatı şans oyunu gibi şansa baglı kalmış oluyor. Bu yüzden sahipleri suçludur.

Anlamayanlar için bir şey daha. Golden cinsi bir köpek sahiplenenlerin başına niye böyle şeyler gelmiyor. Neden golden cinsi bir köpek bir çocugu parçalamıyor? Ya da bir Sivas Kangalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pitbull'u bilmem de kendim Rottweiler besliyorum. Ne bana ne de başkasına bir zararı olmadı. Bazı türlerin doğasında vahşilik olsa da hayvanı yetiştirme tarzı da büyük önem taşıyor.
Hocam sen istediğin kadar uysal yetiştir, kafası attı mı tutamazsın onu. İnternette böyle zibilyon tane video var.
Sahibi suçlu diyenler iyi okusun. Hiç bir şey bilmiyorsunuz. En az sizde o sahibi kadar suçlusunuz. Pitbullların beslenmesi derhal yasaklanmalı ve hepsi imha edilmeli.

Düşünsenize adam timsah alıyor evine ve besliyor. Ve sonra diyor ki ben timsahımı sevgi ile büyüttüm kimseye bir zararı olmaz. Belki sahibine karşı iyi olabilir ama çevresine karşı bu yırtıcı hayvan seçici olmayabilir... Bu kadar büyük bir risk taşıyor. Kendi bencil çıkarı için hayvanını sevgi ile büyüttüm yalanına sıgınıyor. Hayvan yırtıcı oldugu için çevresine zarar verip vermeeyecegi garanti degildir. Bu düşüncesiz aşşagılık insanın yanına yaklaşan kişilerin hayatı şans oyunu gibi şansa baglı kalmış oluyor. Bu yüzden öncelikle sahipleri suçludur ve sonrada pitbull denilen lanet olası hayvan suçludur.

Anlamayanlar için bir şey daha. Golden cinsi bir köpek sahiplenenlerin başına niye böyle şeyler gelmiyor. Neden golden cinsi bir köpek bir çocugu parçalamıyor? Yada bir sivas kangalı?
Şu yazının alnı olsa da öpsem.

Düşünsenize adam timsah alıyor evine ve besliyor. Ve sonra diyor ki ben timsahımı sevgi ile büyüttüm kimseye bir zararı olmaz. Belki sahibine karşı iyi olabilir ama çevresine karşı bu yırtıcı hayvan seçici olmayabilir... Bu kadar büyük bir risk taşıyor. Kendi bencil çıkarı için hayvanını sevgi ile büyüttüm yalanına sıgınıyor. Hayvan yırtıcı oldugu için çevresine zarar verip vermeeyecegi garanti degildir. Bu düşüncesiz aşşagılık insanın yanına yaklaşan kişilerin hayatı şans oyunu gibi şansa baglı kalmış oluyor. Bu yüzden öncelikle sahipleri suçludur ve sonrada pitbull denilen lanet olası hayvan suçludur.

Anlamayanlar için bir şey daha. Golden cinsi bir köpek sahiplenenlerin başına niye böyle şeyler gelmiyor. Neden golden cinsi bir köpek bir çocugu parçalamıyor? Yada bir sivas kangalı?
Ya zaten memlekette köpek kalmamış gibi gidip de en saldırgan, beslenmesi yasaklanmış köpeği satın alan adamın iyi niyetli olduğuna inanmam ben. Sevgiyle büyütecek olsa pitbull mu alır adam, hepsi hikaye.

Geri
Yukarı