Custom ROM PixelExperience Plus'da her güncellemede Magisk siliniyor

ItzResta

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B250-Fintech
32GB Ram
i7 7700
Radeon Rx570
Meslek
Öğrenci
System Update yapınca Magisk siliniyor boot image dumplayıp yeniden root atmaya üşeniyorum var mıdır çözümü?

System Update yapınca Magisk siliniyor boot image dumplayıp yeniden root atmaya üşeniyorum var mıdır çözümü?
O zaman rootlu imajı yedekleyeceksin onu geri yükleyeceksin onun sebebi kendi bot.img ını yüklüyor kendi imajında ise root yok bu yüzden yapıyor custom kernel kursaydın o da gidecekti

Hocam pe plus kurulu kendi recoverysi var boot IMG yedekliyemiyorum

O zaman rootlu imajı yedekleyeceksin onu geri yükleyeceksin onun sebebi kendi bot.img ını yüklüyor kendi imajında ise root yok bu yüzden yapıyor custom kernel kursaydın o da gidecekti
Ev dışında iken root gidiyor kuramıyorum yine

Rootlu imaj dosyasını yedekleyerek ya da system update dosyası içindeki imaj dosyası değiştirerek yapabilirsin ancak yine de yapacağın işlem çok farklı olmayacak zahmet açısından. En güvenilir yol şu an yaptığın hiç karıştırma bence.

Telefon modeliniz nedir?

Rootlu imaj dosyasını yedekleyerek ya da system update dosyası içindeki imaj dosyası değiştirerek yapabilirsin ancak yine de yapacağın işlem çok farklı olmayacak zahmet açısından. En güvenilir yol şu an yaptığın hiç karıştırma bence.
Evin dışındayken PC yok root atamıyorum

Hocam pe Plus kurulu kendi recoverysi var boot IMG yedekliyemiyorum

Programın indirme linki: https://github.com/ssut/payload-dum.../payload-dumper-go_1.2.2_windows_amd64.tar.gz

Buradaki adımları uygulayarak ROM'un içindeki payload.bin dosyası üzerinden ROM'un içindeki boot dosyasını ve diğer dosyaları çıkartabilirsin.

Geri
Yukarı