Piyasada Olmayan Kitabı Bastırmak

kadirwellick

Kilopat
Daha fazla  
Benim okumak istediğim birkaç kitap var başlıca biri The Fountainhead diğeri Atlas Silkindi. Kitapları Sinan Çetin'in sahip olduğu Plato Film Yayınları yayınlıyor ama basımı yok, temin edemiyorum. Mesela The Fountainhead'ın İkinci eli 200 lira nadirkitap.com'da ben de bu kadar para veremem, öğrenciyim. Bu kitap 800 civarı sayfa, Atlas Silkindi 1200 civarı. Ben bu kitapları matbaada bastırabilir miyim? Bastırsam ne kadar tutar tahminen? Telif hakkı gibi şeylere maruz kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matbaa değil de üniversiteler civarında basım işi yapan kırtasiyeler var. Adamlar her gün yüzlerce kitabı basıyor ve ciltliyor. Ama PDF olarak bulman gerekiyor kitabı. Buralara gidersen sana bu kitabı basılı halde on beş dakika içinde verirler. Çok maliyet tutmaz. Matbaa seni reddedebilir telif hakları yüzünden. Bu kırtasiyeler her gün bu işi yapıyor zaten.

Matbaa değil de üniversiteler civarında basım işi yapan kırtasiyeler var. Adamlar her gün yüzlerce kitabı basıyor ve ciltliyor. Ama PDF olarak bulman gerekiyor kitabı. Buralara gidersen sana bu kitabı basılı halde on beş dakika içinde verirler. Çok maliyet tutmaz. Matbaa seni reddedebilir telif hakları yüzünden. Bu kırtasiyeler her gün bu işi yapıyor zaten.
Teşekkür ederim. Ama 800 sayfalık kitabı 15 dakikada vereceklerini ve çok tutmayacağını sanmıyorum ve hiç böyle birşey yapmadığım için fiyat az çok ne kadar hiç bilmiyorum tahmini birşey söyleyebilr misiniz?

Teşekkür ederim. Ama 800 sayfalık kitabı 15 dakikada vereceklerini
O zaman şöyle söyleyeyim sana 15 ayrı ders kitabı yaklaşık hepsi ayrı ayrı 300-400 sayfa civarı baskı, spiral, kapak vs. toplam 180 TL vermiştim ve bu en üst kalite olaraktı. Çünkü okumam gereken grafik ve haritalar vardı. Sen orta kalite yeterli çünkü sadece okuyacaksın.

O zaman şöyle söyleyeyim sana 15 ayrı ders kitabı yaklaşık hepsi ayrı ayrı 300-400 sayfa civarı baskı, spiral, kapak vs. toplam 180 TL vermiştim ve bu en üst kalite olaraktı. Çünkü okumam gereken grafik ve haritalar vardı. Sen orta kalite yeterli çünkü sadece okuyacaksın.
A4 yerine orta boy kitap boyutunda bacabilirler mi?

A4 yerine orta boy kitap boyutunda bacabilirler mi?
Sen neyi istersen ne formatta getirirsen onu yaparlar. Formatı düzenlemelerini istersen belirli bir ücretle onu bile yaparlar. Hangi ildesin?

Yeni konular

Geri
Yukarı