Piyasadaki en üstün bilgisayar nasıl toplanabilir?

Bütçe
Sınırsız

majezik

Hectopat
Merhaba,

Yakın zamanda PS5 satın aldım fakat kontrolcüye bir türlü alışamadım. Daha sonra bir Nintendo Switch OLED aldım, kısmen tatmin oldum. Ve sonraki serüvenim ile ASUS ROG Ally aldım, aldığıma bin pişman oldum çünkü performans yerlerde, güncellemeler rezaletti. Bu sefer erişebilirlik açısından IPhone'larla uyumlu konsol vari Blackbone'a yöneldim, amacım hem mobil oyun hem de Cloud Gaming idi.

Artık benim bir bilgisayara ihtiyacım var. Bu yüzden bir bilgisayar sistemi dizmeye karar verdim. Bilgisayar konusuna aşinayım fakat akıl akıldan üstündür, bu forumda ustalaşmış birçok üye gördüm ve sizlere de danışma gereği duydum.

Öncelikle bütçem sınırsız. Şu an Kanada'da ikamet etmekteyim, o yüzden güncel ve en iyi sistemi yakalamak istiyorum.

İşlemci üzerine Intel dışına çıkmak istemiyorum. Dahili depolama için SSD (evimde nas var), monitör 4K ve en yüksek Hertz değeri, 1.4 Gbps internet bağlantısına sahibim bu yüzden Wi-Fi en yüksek standart, fare ve klavye için de en üst Gaming.

Bu sistemi hem oyun hem de bazen kodlama çalışmaları üzerine kurmayı planlıyorum. Ama tabii ki de önceliğim oyun. RGB konusuna gelince öyle bir takıntım yok. Ama inovasyonu, yeni teknolojileri çok severim. İleriye dönük bir PC olması tercihim.

Kendime ait bir odam var ve yeteri kadar alana sahibim. Bu sistemi şimdiden tavsiyelerinize uyup Black Friday günlerinde satın alımlara başlayacağımı belirtmek istiyorum. Tabii o günlerde güncel üst bir bilgisayar donanımı çıkarsa oradan devam ederim.

Özetle piyasadaki en iyi oyun bilgisayarını toplamak istiyorum.

Saygılarımla.

Merhaba,

Yakın zamanda PS5 satın aldım fakat kontrolcüye bir türlü alışamadım. Daha sonra bir Nintendo Switch OLED aldım, kısmen tatmin oldum. Ve sonraki serüvenim ile ASUS ROG Ally aldım, aldığıma bin pişman oldum çünkü performans yerlerde, güncellemeler rezaletti. Bu sefer erişebilirlik açısından IPhone'larla uyumlu konsol vari Blackbone'a yöneldim, amacım hem mobil oyun hem de Cloud Gaming idi.

Artık benim bir bilgisayara ihtiyacım var. Bu yüzden bir bilgisayar sistemi dizmeye karar verdim. Bilgisayar konusuna aşinayım fakat akıl akıldan üstündür, bu forumda ustalaşmış birçok üye gördüm ve sizlere de danışma gereği duydum.

Öncelikle bütçem sınırsız. Şu an Kanada'da ikamet etmekteyim, o yüzden güncel ve en iyi sistemi yakalamak istiyorum.

İşlemci üzerine Intel dışına çıkmak istemiyorum. Dahili depolama için SSD (evimde nas var), monitör 4K ve en yüksek Hertz değeri, 1.4 Gbps internet bağlantısına sahibim bu yüzden Wi-Fi en yüksek standart, fare ve klavye için de en üst Gaming.

Bu sistemi hem oyun hem de bazen kodlama çalışmaları üzerine kurmayı planlıyorum. Ama tabii ki de önceliğim oyun. RGB konusuna gelince öyle bir takıntım yok. Ama inovasyonu, yeni teknolojileri çok severim. İleriye dönük bir PC olması tercihim.

Kendime ait bir odam var ve yeteri kadar alana sahibim. Bu sistemi şimdiden tavsiyelerinize uyup Black Friday günlerinde satın alımlara başlayacağımı belirtmek istiyorum. Tabii o günlerde güncel üst bir bilgisayar donanımı çıkarsa oradan devam ederim.

Özetle piyasadaki en iyi oyun bilgisayarını toplamak istiyorum.

Saygılarımla.
RTX 4090 ve İ9 13900K lazım size. Z790 anakart tercih edebilirsiniz. RAM'ler maksimum frekans olmalı.
DDR5 6800 MHz'lik bir RAM kiti lazım. Bu Componentleri kurduğunuz sistem zaten canavar olacaktır. PSU konusunda da kaliteli bir PSU olmalı. Yemin ederim yazarken bile ağzım sulandı. Corsair AX 1600İ tercih edebilirsiniz PSU olarak çok güçlü bir PSU'dur. Şu sistemi gerçekten zorlayabilecek ne var düşündüm de bi :D Ayrıca 360mm sıvı soğutma almanız da iyi olacaktır. Asus ROG Ryujin III 360 LCD 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu - incehesap.com

Hocam gamepad başkadır bunu söyliyim ama bazı oyunlar gamepadde daha rahattır. Elden Ring mesela Keyboard+Mouse ile daha zorluyor. Gamepad'e alışırsanız iyi olur sizin için.

Elbette siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o daha önemli.

Son düzenleme:
En üst düzey sistemlerde genelde ASUS ROG serisi anakart, güç kaynağı, monitor, sıvı soğutucu, kasa tercih edenler oluyor.
En üst düzey sistem demek DDR5 destekli Z790 serisi bir anakart demek.
Ayrıca en düşük RTX 4080 bir ekran kartı gerekir.

En üst düzey sistemlerde genelde ASUS ROG serisi anakart, güç kaynağı, monitor, sıvı soğutucu, kasa tercih edenler oluyor.
En üst düzey sistem demek DDR5 destekli Z790 serisi bir anakart demek.
Ayrıca en düşük RTX 4080 bir ekran kartı gerekir.

Sınırsız bütçede neden 4080 önerdiniz acaba merak ettim.

Yanıtlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Bir liste şeklinde yazarsanız sevinirim.

Ayrıca ekran kartı için piyasada 4090 üstü yok. Ama türlü türlü marka model var. Acaba en üst modeli Asus mudur yoksa MSI mıdır?

Yanıtlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Bir liste şeklinde yazarsanız sevinirim.

Ayrıca ekran kartı için piyasada 4090 üstü yok. Ama türlü türlü marka model var. Acaba en üst modeli ASUS mudur yoksa MSI mıdır?

ASUS'ta en tepe model ekran kartları ROG serisidir.
MSI da ise en tepe model ekran kartları SUPRIM X serisidir.
Benim gönlümden geçen tercih edeceğim kart ASUS ROG serisi olur.

Geri
Yukarı