Plastik poşet ücretlerine zam

dlasb

Kilopat
Çevreyi plastikten korumak adına başlatılan poşetlerden para alınması uygulaması, 1 Ocak 2019'dan beri ülkemizde devam ediyor.

Uygulandığı günden bu yana 25 kuruştan satılan poşetlerde, satıcılar da "geri kazanım katılım payı tutarı" adı altında poşet adedi kadar devlete ödeme yapıyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; plastik alışveriş torbaları adet başı 38,5 kuruşa yükseltildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevreyi plastikten korumak adına başlatılan poşetlerden para alınması uygulaması, 1 Ocak 2019'dan beri ülkemizde devam ediyor.

Uygulandığı günden bu yana 25 kuruştan satılan poşetlerde, satıcılar da "geri kazanım katılım payı tutarı" adı altında poşet adedi kadar devlete ödeme yapıyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; plastik alışveriş torbaları adet başı 38,5 kuruşa yükseltildi.

İnsan bir 50 kuruş yapar 2 kuruşu nereden vercekler.

0.5 kuruş varmış lan. 25 kuruş ben vermiyordum hiç. Gidip ekmek reyonundan alıyordum.

Zam yaparlarken zam değilde "fiyatları güncelledik" derler ya, burda da doğayı korumak adına cebinizden fazla alıyoruz diyor. doğayı korumak için 3 kuruş aylık alanların cebinden daha fazla para almana gerek yok knk bunun zibilyon tane yolu var

Yeni konular

Geri
Yukarı