Platoon 600W PSU kaç watt verir?

Hocam yine de dikkat edin PSU yanması kasa fanlarini dahi bozabilir.

Hocam nereden bileyimki anlıyorum bilgisayarlardan bilgisayarı yeni topladım sonra PSU beslemedi yeni PSU aldık Aerocool 400W sonra bilgisayarcı bu beslemez iade et dedi iade ettim bilgisayarcının taktığını kullanıyorum 500TL verdim adam kazıkladı biliyorum ama artık yeter ki olsun dedim.

Alma boş ver takınca arkadan *bomb implanted* diye ses geliyor yankılı bir şekilde.
Sıkıntı çıkarmadı maşallah

Hocam nereden bileyimki anlıyorum bilgisayarlardan bilgisayarı yeni topladım sonra PSU beslemedi yeni PSU aldık Aerocool 400W sonra bilgisayarcı bu beslemez iade et dedi iade ettim bilgisayarcının taktığını kullanıyorum 500TL verdim adam kazıkladı biliyorum ama artık yeter ki olsun dedim.

Sıkıntı çıkarmadı maşallah

Hocam PSU yanacak diye kaide yok sadece yaz ayındayız ondan dikkat edin dedim

Alalı 3 ay oldu sıkıntı çıkarmadı zaten prizim ve anakartım akım korumalı.

Anakartın akım koruması VRM besleme için, prizin akım korumalı olması korumaz sistemi. PSU'nun çıkış kanalları belirler bunu.

Hangi mesaja yanıt vereceğimi bilemedim. Çıldırmamak elde değil, yanlışlar silsilesi resmen!

Şu zamana kadar düşük bütçede Sharkoon ve CM'nin iyi iş yaptığını ne gördüm, ne de duydum. 🤝

Anakartın koruması tek başına yeterli bir şey değil, priz tarafında da korumanın bilgisayarla herhangi bir alakası olmadığını biliyorum. Gelen gerilim dalgalanmalarını önlüyor ve prizi içerisinde barındırdığı koruma rölesi sayesinde kapatıyor. Sistemle ilgisi yok yani.

Bilgisayarcı çok da iyi dolandırıcıymış, bir şekilde geri vermen lazım. Bu güç kaynakları kapalı bir kutu oldukları için bilgi edineceğimiz kaynak da yok. Ki her şeyi geçtim üzerinde yazan değerler de tamamen uydurma ve saçma.

Marka verip model vermeyen üyeyi de tebrik ediyorum. Başarısızlığın kitabını yazmış sahiden.

Hangi mesaja yanıt vereceğimi bilemedim. Çıldırmamak elde değil, yanlışlar silsilesi resmen!

Şu zamana kadar düşük bütçede Sharkoon ve CM'nin iyi iş yaptığını ne gördüm, ne de duydum. 🤝

Anakartın koruması tek başına yeterli bir şey değil, priz tarafında da korumanın bilgisayarla herhangi bir alakası olmadığını biliyorum. Gelen gerilim dalgalanmalarını önlüyor ve prizi içerisinde barındırdığı koruma rölesi sayesinde kapatıyor. Sistemle ilgisi yok yani.

Bilgisayarcı çok da iyi dolandırıcıymış, bir şekilde geri vermen lazım. Bu güç kaynakları kapalı bir kutu oldukları için bilgi edineceğimiz kaynak da yok. Ki her şeyi geçtim üzerinde yazan değerler de tamamen uydurma ve saçma.

Marka verip model vermeyen üyeyi de tebrik ediyorum. Başarısızlığın kitabını yazmış sahiden.

Evet anlamıyorum bu ülkede herkes birbirine k lama peşinde.

@518900

Ne cevap vereceğimi ben de bilmiyorum çünkü bugüne kadar hiç Platoon marka güç kaynağının güç tablosundaki kapasiteyi sağladığını görmedim. Baksan baksan güç tablosuna bakabilirsin, o da doğruysa artık. Geçmiş olsun, geri verme imkanın yoksa da dursun. Bütçen olunca yenisini alırsın.

Bir de konunun başında yazılan verimlilik konusuna değineyim gitmeden. Güç kaynağındaki verimlilik sınıflandırmaları enerji verimliliğini tanımlar. Yani şöyle anlatayım, sertifikası olmayan bir güç kaynağı sertifikası olan güç kaynağına göre X gücü sağlayabilmek için şebekeden fazla güç çeker. Bu da gereksiz harcanan efor ve ünite içinde ısı artışına neden olur. Yani güç kaynağının kapasitesiyle bir ilgisi yok, enerji verimliliği tamamen.

Geri
Yukarı