Play Store reklam kazancı

Makaleler
1
Android uygulamamı mağazaya koyacağım fakat ne kadar gelir ederiz bunu merak ediyorum. Örneğin ben lise tercih uygulaması yapmayı düşünüyorum puan aralığına şehire göre filtreleyip istediği liseyi seçecek ve konum + bilgileri görecek. Bu uygulamadan reklamlardan ne kadar gelir elde edebilirim? Kendi parasını ne kadar zamanda çıkartır?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 aydır 3 tane oyun yayımladık, birinde çok reklam var, birinde orta düzeyde, diğerinde ise çok az reklam koyduk. Şu anda 0,21 dolar.
Ama uygulamanın alt kısmında her an reklam görünecekse geliriniz biraz daha fazla olacaktır.

3 aydır 3 tane oyun yayımladık, birinde çok reklam var, birinde orta düzeyde, diğerinde ise çok az reklam koyduk. Şu anda 0,21 dolar.
Ama uygulamanın alt kısmında her an reklam görünecekse geliriniz biraz daha fazla olacaktır.
İndirme başına para kazanma olayı doğrumu peki yoksa sadece reklam gelirinden ve oyun içi satın alımdan mı kazanılıyor?

Toplam kazanç mı ? İndirme sayısı nedir ? Çok az değil mi ya?

Umarım hak ettiği değeri görür. Hayırlı akşamlar ilgilendiğin için teşekkür ederim.
Eğer iyi bir şekilde tanıtım yapabilirsiniz elinize "para" diyebileceğiniz bir meblağ geçer. Tabii burada elinizdeki parayı veya imkanları savurmamanız gerektiğinin farkında olmalısınız.

Açıkçası 16 yaşındayım, kendi çapımda öğreniyorum. Amacım verdiğim 150lirayı çıkarabilmek eğer ki yayınlarsam.
1 uygulama ya nitelikli olcak, indirme alabilecek düzeyde olacak ya da niceliği arttıracaksınız.
Sosyal medya platformlarında ve forumlarda tanıtım yapıp kitle toplayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı