Play Store satın alımda "doğru ülkeyi seçtiğinizden emin olun" hatası

TheSh1nZ

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Google Pay ile ödeme yapmaya çalışıyorum anında satın alma işleminiz tamamlanamadı. Play hesabınızda doğru ülkeyi seçtiğinizden emin olun diyor ve hiçbir türlü hiçbir şey alamıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Google Pay işlemlerinde yaşanan sorunlar genellikle hesaplandırma veya bölgesel ayarlarla ilgili olabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

1. **Google Hesabınızı Kontrol Edin:**
- Ayarlar uygulamasına gidin.
- "Hesaplar" veya "Hesaplar ve Senkronizasyon" seçeneğine dokunun.
- Google hesabınızı seçin ve bölge bilgisini kontrol edin. Eğer yanlış bir bölge seçiliyse, doğru bölgeyi seçin.

2. **Google Play Bölge Ayarlarını Kontrol Edin:**
- Google Play Store uygulamasını açın.
- Sol üst köşedeki menü düğmesine dokunun.
- "Hesap ve Ayarlar" seçeneğine gidin.
- "Ülke ve profiller" bölümünden doğru ülkeyi seçin.

3. **VPN veya Proxy Kullanıyorsanız Devre Dışı Bırakın:**
- Eğer VPN veya proxy kullanıyorsanız, bu hizmetleri devre dışı bırakın ve tekrar deneyin.

4. **Ödeme Yöntemini Güncelleyin:**
- Google Pay hesabınızdaki ödeme yöntemlerini kontrol edin ve geçerli bir kredi kartı veya ödeme yöntemi eklediğinizden emin olun.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, Google hesabınızın güvenliği ve ödeme ayarları konusunda Google Destek ile iletişime geçmenizi öneririm.

Google Pay işlemlerinde yaşanan sorunlar genellikle hesaplandırma veya bölgesel ayarlarla ilgili olabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

1. **Google Hesabınızı Kontrol Edin:**
- Ayarlar uygulamasına gidin.
- "Hesaplar" veya "Hesaplar ve Senkronizasyon" seçeneğine dokunun.
- Google hesabınızı seçin ve bölge bilgisini kontrol edin. Eğer yanlış bir bölge seçiliyse, doğru bölgeyi seçin.

2. **Google Play Bölge Ayarlarını Kontrol Edin:**
- Google Play Store uygulamasını açın.
- Sol üst köşedeki menü düğmesine dokunun.
- "Hesap ve Ayarlar" seçeneğine gidin.
- "Ülke ve profiller" bölümünden doğru ülkeyi seçin.

3. **VPN veya Proxy Kullanıyorsanız Devre Dışı Bırakın:**
- Eğer VPN veya proxy kullanıyorsanız, bu hizmetleri devre dışı bırakın ve tekrar deneyin.

4. **Ödeme Yöntemini Güncelleyin:**
- Google Pay hesabınızdaki ödeme yöntemlerini kontrol edin ve geçerli bir kredi kartı veya ödeme yöntemi eklediğinizden emin olun.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, Google hesabınızın güvenliği ve ödeme ayarları konusunda Google Destek ile iletişime geçmenizi öneririm.
1702933682449.png

öbür dediklerinizi bulamadım türkiye olarak gözüküyor denediğim kartta türkiye fakat nedense satın alamıyorum

Arkadaşlar interneti değiştirip denemeniz lazım, modeme bağlıyken hem tablette hem de telefonda satın alamadım ama telefonun mobil verisine bağlıyken alabildim.

Geri
Yukarı