Play Store'da bulunan telefonu temizlediğini ve koruduğunu iddia eden uygulamalar güvenli mi?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
İyi akşamlar. Play Store'da bulunan cep telefonun gereksiz çöpleri temizlediğini, pil performansını artırdığını ve virüslerden koruduğunu iddia eden uygulamalar gerçek mi? Yani uygulamanın yorumlar kısmında söylendiği gibi gerçekten işe yarıyor mu?

Kaspersky, Norton falan ise evet güvenilir, diğerlerinden emin değilim.

Google Files ile telefonunu temizleyebilirsin. Aynısı olarak Xiaomi File Manager'de var. (Burada hafızayı temizlemekten bahsediyorum. Antivirüs içinse ESET öneririm. Sürekli açık tut yeterli.)

Temizlik uygulamaları sadece önbelleği temizlemekten ibaret bunu kendinizde yapabilirsiniz yani gereksiz ama antivirüs uygulamaları (tanınmış olan Malwarebytes vb) telefonu kullanma şekline göre gerekli olabilir.

Kaspersky, Norton falan ise evet güvenilir, diğerlerinden emin değilim.

Google files ile telefonunu temizleyebilirsin. Aynısı olarak Xiaomi file Manager'de var. (burada hafızayı temizlemekten bahsediyorum. Antivirüs içinse ESET öneririm. Sürekli açık tut yeterli.)

Hiçbir işe yaramıyorlar çoğunlukla. Kullanımını tavsiye etmiyorum.
Pil performansını arttıran bir şey olsaydı zaten Google bunu direk Android'e koyardı diye düşünüyorum.

Temizlik uygulamaları sadece önbelleği temizlemekten ibaret bunu kendinizde yapabilirsiniz yani gereksiz ama antivirüs uygulamaları (tanınmış olan Malwarebytes vb) telefonu kullanma şekline göre gerekli olabilir.

Anladım hocalarım. Sağ olun indirmeye gerek yok 🙂

Geri
Yukarı