PlayStation 2 ve 3 alırken nelere dikkat edilmeli?

Neno Emir

Centipat
Merhaba PlayStation 2 ve 3 alacağım fakat daha önce hiç almadığım cihazlar oldukları için bilgim yok pek. 0 olarak satılmıyorlar sanırım. 2. el konusunda ise acemi olduğum için neyin önemli olduğunu pek bilmiyorum. Yurt dışından hiç kullanılmamış 0 olarak getirtebiliyorsam o da olur. Bilgisi olan var mıdır acaba?

Şu video size yardımcı olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca @Furkan17TR adlı arkadaşın bir rehberi var bununla alakalı; Rehber: İkinci el PS3 alırken dikkat edilmesi gerekenler Yurt dışından 0 getirtme falan öyle bir şey yok bu arada. PS3 üretimleri durduruldu ve artık 0 PS3 hiç yok piyasada. PS2 cihazında benim pek bilgim yok ama PS3'ün 0 cihazı bulunmadığına göre PS2 de aynı şekildedir.

10 sene önce son PS3 üretildi ve satıldı ama sen bilirsin.
Merhaba PlayStation 2 ve 3 alacağım fakat daha önce hiç almadığım cihazlar oldukları için bilgim yok pek. 0 olarak satılmıyorlar sanırım. 2. el konusunda ise acemi olduğum için neyin önemli olduğunu pek bilmiyorum. Yurt dışından hiç kullanılmamış 0 olarak getirtebiliyorsam o da olur. Bilgisi olan var mıdır acaba?

Şuan piyasada 0 adı altında satılan PS3'ler, piyasadan (kafelerden "ölü") cihazları alıp, temizleyip, oyun doldurup tekrar satmaları.

Yurtdışı falan hayal kurmayın, dolar/Euro kuru gözünüzü korkutur. 100$ + Kargo + Vergi yaptığın zaman PS4 parası ediyor zaten.

2. el PS3, en son çare diyebilirim. Sistemin hiç oyun oynamayacak düzeyde mi? Bende de vardı PS3, RX 460 ve Core2 Quad sistem topladım ucuz yollu (600 lira PC + 400 ekran kartı) PS3'ten çok daha kaliteli ve akıcı.

Düzenleme: Ben PC'yi 1000 liraya topladığımda PS3, 1000 liranın üstündeydi. 800 liraya 2007 yılında çıkan far kasalar vardı. Slim kasa 1300, 1400 liraydı. Yani o zamana göre PS3'ten üç aşağı beş yukarı bir fiyata topladım.

PlayStation 2 için nelere dikkat etmelisin onlarıda ben söyleyeyim.
Çipli olması şart artık ve CD, DVD lensi çalışıyormu onları kontrol etmelisin.

Çipe şart dememin sebebi orjinal oyun almaya herhangi bir yer olmadığı için.

CD, DVD lensini denemek için 1 CD'ye PlayStation 1 oyunu yazdır ama Princo marka CD kullanma 4X hızında yazdır herhangi rasgele ya da ne istiyorsan oyun, sonra aynı şekil 1 DVD'ye de PlayStation 2 oyunu yazdır. Aynı 4X hızında.

PlayStation 1 oyununu açmak için CD'yi tak açma tuşuna aynı anda 2 defa bas ve bekle girerse bir sorun yoktur, sonra PlayStation 2 oyununu dene PlayStation 1 oyunundaki işlemi yapmana gerek yok.

Bende boşta HDD de var USB de var. HDD kutusu slim kasa için işe yarar mı? Bu işlem kolay mı? Bir rehber varsa atabilir misiniz? Konuyu açan arkadaş için de değerlendirme açısından bir fikir verir belki 😊
Hocam Memory Card ve ya çip var mı PlayStation'da ?

Yapılması işlemler kolay ben rehber yapmayı planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı