PlayStation 2'ye çip takılıp takılmadığı nasıl anlaşılır?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, PS2'ye sahibim. 2. el almıştım. Kasasından ve kanırtma izlerinden anladığım kadarıyla daha önce cihaz açılmış fakat çip takıldımı bilmiyorum. Bunu nasıl anlarım? Bir de İçine bir tane DVD takıyorum gözü ileri geri gidiyor ama menüde data yok yazıyor. Film ya da oyunda olsa da DVD'yi ilk başta döndürmesi mi gerekiyor? DVD içinde dönmüyor. Çip olmadığından mı acaba kopya bir DVD'ya da boş DVD taktığımızda döndürmüyor.

Merhaba arkadaşlar, PS2'ye sahibim. 2. el almıştım. Kasasından ve kanırtma izlerinden anladığım kadarıyla daha önce cihaz açılmış fakat çip takıldımı bilmiyorum. Bunu nasıl anlarım? Bir de İçine bir tane DVD takıyorum gözü ileri geri gidiyor ama menüde data yok yazıyor. Film ya da oyunda olsa da DVD'yi ilk başta döndürmesi mi gerekiyor? DVD içinde dönmüyor. Çip olmadığından mı acaba kopya bir DVD'ya da boş DVD taktığımızda döndürmüyor.
İçini açtığında bir sürü kablo karmaşası ile orjinal çipten dışarıya çıkmış ve bantlanmış başka bir çip olur. Yazılımsal olarakta farkları var ama tam hatırlamıyorum yıllar oldu. :)

İçini açtığında bir sürü kablo karmaşası ile orjinal çipten dışarıya çıkmış ve bantlanmış başka bir çip olur. Yazılımsal olarakta farkları var ama tam hatırlamıyorum yıllar oldu. :)
Anladım hocam içini üst kısmını çıkardım ama demir plakalar vs vardı ama onu çıkarmadım sanırım çıkarmak için dvd okuyucuyuda çıkarmam gerekiyor gibiydi bende ellemek istemedim.

Bir kırtasiyeden bir DVD al DVD ile bilgisayardan çakma bir oyun yaz açmıyorsa zaten çip yoktur.

Bir kırtasiyeden bir DVD al DVD ile bilgisayardan çakma bir oyun yaz açmıyorsa zaten çip yoktur.
Anladım hocam içine öylesine bir DVD koyuyorum fakat DVD aslında hiç dönmüyor sadece göz ileri geri yapıyor o kadar. İleri geri gittiğinde acaba anlayabilir mi kopya veya orjinal dvd olmadığını.

Dene bir çalışacak mı bakalım.
Tamam hocam şimdi deneyip bir bakayım hemen. Deneyip yazacağım buraya.

Dene bir çalışacak mı bakalım.

Kendime ait PS 2 makinem var cipsiz ben kopya oyun çalıştırıyorum makine kendim yazarak. :D
Çipsiz olduğu halde kopya oyun açabiliyormu öyle bende de mesela hocam PS1 var hatırlıyorum onda kopya oyun açtığımı çip onda da yoktu.

Tamam hocam şimdi deneyip bir bakayım hemen. Deneyip yazacağım buraya.

Çipsiz olduğu halde kopya oyun açabiliyor mu öyle bende de mesela hocam PS1 var hatırlıyorum onda kopya oyun açtığımı çip onda da yoktu.

PlayStation 1 de olmuyor yöntem sadece PlayStation 2 de oluyor bir de model seçiyor program fat kasaların bazılarına olmuyor.

Geri
Yukarı