Playstation 3 Fan Sesi Sorunu

KusanagiKyo

Kilopat
Merhabalar. Elime yeni geçen ilk çıkanlardan 80 gb fat kasa PS3'üm aşırı şekilde fan sesi çıkartmaya başladı. Aşırı şekilde ısınıyor ama ne yaptıysam bir türlü ısınma sorununu çözemedim termal macun değişimi yaptım tozunu aldım evde yapılabilecek her türlü bakımı yaptım ama çok ısınıyor. Benim sıkıntım ise şu:

Cihazım ısınıyor ama çok hızlı çalışan fanı bir nebze bile cihazı soğutmuyor. Sıcak havayı dışarı atması gerekirken soğuk hava üflüyor. Sıcaktandır diye düşündüm altı ateş gibi ama havalandırma kanallarından soğuk hava çıkıyor. Cihaz havadar bir mekanda.Kullandığım termal macun ise Cooler Master'ın beyaz termal macunu. Cihazıma 500 gb HDD taktım ve store dan birçok dijital oyun aldım. Verdiğim emeğin boşa gitmesini istemiyorum. Bu olanlar kısa zaman içinde sarı veya kırmızı ışık hatası verebileceği anlamına mı geliyor yoksa ısının iyi iletilmediğinden mi kaynaklanıyor? Neresinin yaptırılması gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı