PlayStation 3 HEN kırma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

393060

Kilopat
Makaleler
3
Not: Jailbreak işleminin yapıldığı site kapalı durumda.

İyi sosyaller. ''ps3xploit.me'' sitesi taşınma gibi olaylar yaşadığı için oradaki Jailbreak işlemleri şuanlık sağlıklı değil, o yüzden alternatif olarak sadece HFW/HEN olarak kırabileceğimiz bir site daha var.

İlk önce USB'niz FAT32 formatında ve MBR olmalı:

USB'ye ''PS3'' klasörü oluşturun, PS3 klasörüne girin ve ''UPDATE'' adında klasör oluşturun.

Bu HFW dosyasını ''UPDATE'' klasörünün içine atın, USB'nizi PlayStation'unuza takın ve PlayStation'unuzu güncelleyin. ''Ayarlar'' menüsüne girin ordan da ''Sistem Güncelleme'' ye girin oradan ''Depolama Ortamından Güncelle''yi seçin.

Kurduktan sonra ''İnternet Tarayıcısı''na girin.

İlk önce (üçgen) tuşuna basın, ''Araçlar'' a girin ve çerezleri ve önbelleği temizleyin.

''Start'' tuşuna basın ve ''zmod1.blogspot.com'' sitesine girin.

Girdikten sonra:
Ekran Alıntısı.PNG

Kırmızı ile çizdiğim yere tıklayın.

Sayfa gelince:

Ekran Alıntısı 2.PNG

Çizdiğim yerlere tıklayın ''01'' ve ''02''de indirme işlemi olacak tıkladığınız zaman.

Ekran Alıntısı 3.PNG

Ekran Alıntısı 5.PNG

''03-HEN INSTALL'' seçeneğine tıkladığınız an ''Enabling HEN'' gibi bir ekranla karşılaşacaksınız, sonra ''İnternet tarayıcısından çıkmak istiyormusunuz'' gibi bir bildirim gelecek ''evet''e basın ve kurulum işlemi olacak, kurulum işlemi bitince PlayStation'u kapatıp açın ve açıldıktan sonra PS3 logosu yerine HEN logosunu görürseniz tebrikler PlayStation'unuzu HFW/HEN olarak kırdınız.

İyi oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Jailbreak işleminin yapıldığı site kapalı durumda.

İyi sosyaller. ''ps3xploit.me'' sitesi taşınma gibi olaylar yaşadığı için oradaki Jailbreak işlemleri şuanlık sağlıklı değil, o yüzden alternatif olarak sadece HFW/HEN olarak kırabileceğimiz bir site daha var.

İlk önce USB'niz FAT32 formatında ve MBR olmalı:

USB'ye ''PS3'' klasörü oluşturun, PS3 klasörüne girin ve ''UPDATE'' adında klasör oluşturun.

Bu HFW dosyasını ''UPDATE'' klasörünün içine atın, USB'nizi PlayStation'unuza takın ve PlayStation'unuzu güncelleyin. ''Ayarlar'' menüsüne girin ordan da ''Sistem Güncelleme'' ye girin oradan ''Depolama Ortamından Güncelle''yi seçin.

Kurduktan sonra ''İnternet Tarayıcısı''na girin.

İlk önce (üçgen) tuşuna basın, ''Araçlar'' a girin ve çerezleri ve önbelleği temizleyin.

''Start'' tuşuna basın ve ''zmod1.blogspot.com'' sitesine girin.

Girdikten sonra:
Eki Görüntüle 1669013
Kırmızı ile çizdiğim yere tıklayın.

Sayfa gelince:

Eki Görüntüle 1669017
Çizdiğim yerlere tıklayın ''01'' ve ''02''de indirme işlemi olacak tıkladığınız zaman.

Eki Görüntüle 1669019

Eki Görüntüle 1669020
''03-HEN INSTALL'' seçeneğine tıkladığınız an ''Enabling HEN'' gibi bir ekranla karşılaşacaksınız, sonra ''İnternet tarayıcısından çıkmak istiyormusunuz'' gibi bir bildirim gelecek ''evet''e basın ve kurulum işlemi olacak, kurulum işlemi bitince PlayStation'u kapatıp açın ve açıldıktan sonra PS3 logosu yerine HEN logosunu görürseniz tebrikler PlayStation'unuzu HFW/HEN olarak kırdınız.

İyi oyunlar.
2 kez neden update atıyoruz? Daha geçen xploit sitesinden yaptım sorun yoktu.

Onun yerine kendi sitesini de kullanabilirdiniz. Belli belirsiz sitelere girip konsolu riske atmaya gerek yok.

2 kez neden Update atıyoruz? Daha geçen xploit sitesinden yaptım sorun yoktu.

Sorunsuz olsun diye ama isteğe bağlı o. Bana geldiydi karantinaya girmeden önce yani 3 gün önce bir PS3 geldi o siteden yapamadım bir ara daha olmuştu böyle bir olay. Siteye erişimi kaybedebiliyoruz o yüzden. Onlarında sunucularında sorun olabilir ihtimal yani bunlar.
Onun yerine kendi sitesini de kullanabilirdiniz. Belli belirsiz sitelere girip konsolu riske atmaya gerek yok.

Hocam konsola bir şey olmuyor. Zaten HEN ile bozulacak PS3 yok. CFW yükleme işi riskli sadece sonuçta NOR, NAND'ı patchlıyoruz. Dediğim gibi bazen sitede sorun olabiliyor sunucu kaynaklı olabilir bir ihtimal bazen yüklenmiyor dediğim gibi.

Sorunsuz olsun diye ama isteğe bağlı o. Bana geldiydi karantinaya girmeden önce yani 3 gün önce bir PS3 geldi o siteden yapamadım bir ara daha olmuştu böyle bir olay. Siteye erişimi kaybedebiliyoruz o yüzden. Onlarında sunucularında sorun olabilir ihtimal yani bunlar.

Hocam konsola bir şey olmuyor. Zaten HEN ile bozulacak PS3 yok. CFW yükleme işi riskli sadece sonuçta NOR, NAND'ı patchlıyoruz. Dediğim gibi bazen sitede sorun olabiliyor sunucu kaynaklı olabilir bir ihtimal bazen yüklenmiyor dediğim gibi.
Yüklenmeme sebebi nedir söyler misin? HEN Installer kısmı mı?

Yüklenmeme sebebi nedir söyler misin? Hen ınstaller kısmı mı?

Evet bazen sanırsam sunucu kaynaklı 404 hatası verebiliyor.

Bu iki konuda o sitede yükleme yapılmadığını belirtti konu sahibleri bende videosunu bulunca linkini attım onlara.

HEN EXPLOIT INITIALIZATION FAILED.
Ben normali de denedim, alternatifi de. İkisinde de aynı fark etmiyor, bir defaya mahsus HEN Installer'a giriyorsun, %100 olup bu hatayı verince, bir daha giriyorsun, ya saniyesinde patch yapar ya da %10'da iptal edip yeniden HEN Installer'a girersin, saniyesinde patch yapacaktır.

Bu iki konuda o sitede yükleme yapılmadığını belirtti konu sahibleri bende videosunu bulunca linkini attım onlara.
Rehber güzel kesinlikle eleştirmiyorum yanlış anlama. Sadece takıldığım şey 2 kez update atmak kısmı. Exploit fail hatası da dediğim gibi aşılıyor.

Hen exploıt ınıtıalızatıon faıled.
Ben normali de denedim, alternatifi de. İkisinde de aynı fark etmiyor, bir defaya mahsus hen ınstaller'a giriyorsun, %100 olup bu hatayı verince, bir daha giriyorsun, ya saniyesinde patch yapar ya da %10'da iptal edip yeniden hen ınstaller'a girersin, saniyesinde patch yapacaktır.

Hocam o doğru o hata gelince çerezleri ve önbelleği temizleyip tekrar yapınca oluyordu ama dediğim gibi bazen 404 verebiliyor hen ınstaller(alternate) veya hen Installer/Enabler de olabilir bazen sorun olabiliyor benim demek istediğim bu.
Hen exploıt ınıtıalızatıon faıled.
Ben normali de denedim, alternatifi de. İkisinde de aynı fark etmiyor, bir defaya mahsus hen ınstaller'a giriyorsun, %100 olup bu hatayı verince, bir daha giriyorsun, ya saniyesinde patch yapar ya da %10'da iptal edip yeniden hen ınstaller'a girersin, saniyesinde patch yapacaktır.

Rehber güzel kesinlikle eleştirmiyorum yanlış anlama. Sadece takıldığım şey 2 kez Update atmak kısmı. Exploit fail hatası da dediğim gibi aşılıyor.

2 kez Update atmakta CFW kırmada aklım kaldı ondan yani her ihtimale karşı 2 defa kuruyorum ben.

Hocam o doğru o hata gelince çerezleri ve önbelleği temizleyip tekrar yapınca oluyordu ama dediğim gibi bazen 404 verebiliyor hen ınstaller(alternate) veya hen Installer/Enabler de olabilir bazen sorun.
Valla benim disk bad sector verdi disk değiştirdim, sıfırdan yükleme yaptım, 4.88 olarak yükleme yaptım, downgrade yapılmıyormuş sonra bilmiyordum, eski disk 4.86 idi yedek alamadan sistem başlatmadığı için ne var ne yok gitti. Bence bunu da rehbere eklemelisin.

Ben tarayıcı zımbırtılarını silmiştim ama yine de olmamıştı. O yüzden bu yöntemi paylaştım seninle.

Vallahi benim disk bad sector verdi disk değiştirdim, sıfırdan yükleme yaptım, 4.88 olarak yükleme yaptım, downgrade yapılmıyormuş sonra bilmiyordum, eski disk 4.86 idi yedek alamadan sistem başlatmadığı için ne var ne yok gitti. Bence bunu da rehbere eklemelisin.

Ben tarayıcı zımbırtılarını silmiştim ama yine de olmamıştı. O yüzden bu yöntemi paylaştım seninle.

Evet hocam yeni sürüm kurup eski sürüme geri dönemezsiniz. Downgrade PC gerekli ve PS3'e ek olarak bir çip takılması gerekiyordu hatırladığım kadarıyla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı