Playstation 4 En Ucuz Fiyata Nereden Alınır?

mikewazowski

Hectopat
Merhaba, bu konumda sizlere bir soru sormayacağım. Bunun yerine konu yazmaya karar verdim. Konu ise PS4 en ucuza nereden alınır? Cevabım ise kesinlikle Amazon olur. Çünkü yurtdışında dolar ile satıyorlar. Türkiyede ise çoğu zaman kafalarına göre şu 1TB Slim 2200 TL olsun gibi şeyler var. Çoğu kişi 1800 TL'ye PS4 bulmakta çok zorlanıyor zaten 1800 TL'ye 4-5 ay kullanılan tek kollu PS4 satıyorlar. Neyse konumuza geçelim. Amazondan önerme sebebim ise fiyatların dediğim gibi Türkiyedekilere göre en az 700 TL farkla satılıyor. Mesela 250 Dolara satanlar var 250 Dolar yaklaşık 1400 TL yapıyor ve bu 1 TB fiyatı bir de tek kollu. Peki bunlara nasıl güvenelim diyorsanız cevabı çok basit. Bu sitede (yani Playstation'ın orjinal sitesinde) satıldığı yerleri görebilirsiniz. Slim 250$ Pro 400$ bunları TL'ye çevirirsek Slim yukarıda dediğim gibi 1400 TL'ye satılıyor. Pro ise yaklaşık 2250 TL'ye satılıyor. Çok ucuz değil mi? 2250 TL'ye zaten Türkiyede tek kollu 1 TB Slim satıyorlar. Pro bu Slim ise bu. Slim'in direk ilanda fiyatının gözükmemesinin sebebi sepete ekleyince gözüküyor. Bir de fiyatları dediğim fiyatlardan 100 TL pahalı olabilir çünkü Google'a direk 400 Dolar kaç TL eder vs. yazdım. Neyse konu biraz uzun oldu, ya da sadece bana öyle geliyodur😆 Yani kısaca cevabım kesinlikle Türkiyeden PS4 almayın 1-2 ay bekletse bile yurtdışından alın. İyi günler😜

Son düzenleme:
Yurtdışından aldığınızda ürünün fiyatından %20 gümrük vergisi ve 30 dolara yakın global kargo bedeli eklenince genelde Türkiye fiyatına yakın bir miktarda oluyor ve bunlara + 1 2 ay bekleme eklenirse yurtiçinden almak daha mantıklı malesef ama tanıdık gidip alıp getirir derseniz orası farklı

Mağazada çalışan insanlar, mağaza giderleri, KDV, ÖTV, ürün döngüsünü sağlama ve kar katınca fiyatların yüksek olması gayet doğaldır.

Ayrıca kafasına göre fiyat koyma diye bir olay yok. Konsol üreticisi'nin yasal satıcıları birlikte anlaşıp bir fiyat belirliyorlar. Zaten ana sitesinden satın al dediğinde önerdiği sitelerdeki fiyatlar birbirine yakınlar. Adamın çalıştırdığı eleman sayısı azsa 200 ₺ filan ksııyor.

Ayrıca paragraf kullanırsanız daha iyi olur. Yazınızı okurken baya zorlandım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı