Playstation 4 mü, bilgisayar yükseltme mi?

2 seçeneğiniz var bu da size bağlı ilk olarak sisteminizi upgrade ederek yüksek performanslar elde edebilirsniz 2. Seçeneğiniz ise bu sistemi satıp elinizdeki paranın üzerinr ekleyerek ps4 pro monitör + bir kaç oyun alabilirsiniz ki buda size bağlı yani uzun lafın kısası bilgisayarı mı seviyorsunuz kondolu mu 😄

Benim kendi tercihim şuydu: Evde iyi bir televizyon veya iyi bir monitör olsa PS4 alacaktım. Fakat ikisini de alma şansım olmadığından, ki yer konusunda da sıkıntı çekeceğimden bilgisayar toplamaya karar verdim.

Tamamen oynayacağın oyunlarla alakalı bence. Benim PS4 isteme sebebim FIFA oynamaktı mesela :p

Daha ucuza veya daha çok oyun aramak gibi bir gayen varsa bilgisayar büyük önem taşıyor. PS4 de daha az oyun var ve hepsi daha pahalı ama oyun kalitesi olarak hepsi üst düzey. Seç beğen al kısaca...

Benim kendi tercihim şuydu: Evde iyi bir televizyon veya iyi bir monitör olsa PS4 alacaktım. Fakat ikisini de alma şansım olmadığından, ki yer konusunda da sıkıntı çekeceğimden bilgisayar toplamaya karar verdim.

Tamamen oynayacağın oyunlarla alakalı bence. Benim PS4 isteme sebebim FIFA oynamaktı mesela :p

Daha ucuza veya daha çok oyun aramak gibi bir gayen varsa bilgisayar büyük önem taşıyor. PS4 de daha az oyun var ve hepsi daha pahalı ama oyun kalitesi olarak hepsi üst düzey. Seç beğen al kısaca...
Daha az oyun var derken öyle bir şey yok. Bilgisayara çıkan tüm AAA oyunlar Ps4'de bulunuyor. İndie oyunlardan dolayı bilgisayarda daha fazla oyun var doğru fakat bu Sony'nin politikası gereği.

Daha az oyun var derken öyle bir şey yok. Bilgisayara çıkan tüm AAA oyunlar Ps4'de bulunuyor. İndie oyunlardan dolayı bilgisayarda daha fazla oyun var doğru fakat bu Sony'nin politikası gereği.

Daha az oyun var demek kesinlikle doğru. Dediğiniz gibi indie oyunlar bunu arttırıyor. PS4'de bilgisayardakinden farkla daha az oyun var. Yine dediğin gibi bilgisayarda bu oyunların hepsi popüler ve kaliteli değil ama PS4'de bu oyunların kalite garantisi var resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha az oyun var demek kesinlikle doğru. Dediğiniz gibi indie oyunlar bunu arttırıyor. PS4'de bilgisayardakinden farkla daha az oyun var. Yine dediğin gibi bilgisayarda bu oyunların hepsi popüler ve kaliteli değil ama PS4'de bu oyunların kalite garantisi var resmen.
Bilgisayara birsürü bağımsız oyun var başarılı olanlar o kadar fazla değil ayrıca o bağımsız oyunlardan kaçını oynadın veya senin zevkine hitap ediyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara birsürü bağımsız oyun var başarılı olanlar o kadar fazla değil ayrıca o bağımsız oyunlardan kaçını oynadın veya senin zevkine hitap ediyor mu?

Efendim siz benim yazdıklarımı okuyor musunuz cidden? Bende zaten PS4 almak isteyen birisiyken evimin ortamı ve ailemin isteği ile bilgisayar aldım. PS4 oyunları bir garantidir. PS4 e para verdiğinizde oynayacağınız oyunlar çoğunlukla AAA oyunlardır ve PC sahiplerine göre daha önce oynarsınız büyük olasılıkla.

Bilgisayarda ise sadece AAA oyunlar olmadığından daha çok oyun bulunur diyorum zaten. Arkadaşa söylediğim şey de oyun fazlalığı istiyorsan bilgisayar, kaliteli ve garanti oyun istiyorsan PS4 alması yönündeydi.

Şimdi yanlış anlamayın bilgisayardaki oyunlara da kalitesiz demiyorum. AAA yapımlar genelde kaliteli olur zaten. İndie oyunlar içerisinden de fazlasıyla kaliteli yapım çıkar.

Söylediğim tek şey bilgisayarda daha çok oyun bulunduğuydu ki bu evrensel bir gerçek resmen. Ne konuda haksız olduğumu anlamadım. Açıklarsanız sevinirim.

PS4 Tavsiye ederim exc gayet güzel sırf bunlar için alınır ps store da hafta indirimi veya normal indirimlerde çok düşüyor oyunlar 209 tl lik battlefield 1 i 41 tl ye aldım.

Ben olsam DDR3 Destekli 4.Nesil bir işlemci kullanmazdım. Ekran kartına birşey diyemem. İyi forumlar
Benim elimde olan birşey değil ne yazık ki, 3 yıl kadar önce bilgisizken bir bilgisayar almıştık, hazır bilgisayardı, yoksa bende biliyorum dediklerinizi.
GTX 1060 iyi bir ekran kartı ve işlemciniz güzel. PS4 alınabilir ama işin ucunda 1060 olunca çelişki oluştu bende :) Öğrenci adama PC daha mantıklı fakat gününüzün çoğunu hikayeli oyunlara ayıracaksanız ve çalışıyorsanız alın PS4 yata yata oynayın. Yeni çıkan oyunlar şu an pahalı bunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Merak ediyorum neden GT 730? :D
Hazır bilgisayar kurbanıyım. :D

Şimdi ortaya yeni bir etken eklendi, bir arkadaştan PlayStation 4 oyunlarını alıp oynayıp geri verebilirim. Ayrıca PlayStation 4 alırsam oynayacağım oyunlar: Last of us, Heavy Rain ( Bundle paketle Beyond: Two Souls ) , GTA 5, Witcher 3, çıkınca Marvel's SpiderMan ve indirime giren küçük- büyük oyunlar. Bilgisayarda ise: Witcher 3, GTA 5, Rust, PUBG, Skyrim, Darksoul 3 vs.

Not: PlayStation 4 üzerinde Bilgisayarda istediğim çoğu oyunu oynayamayacağım çünkü çoğu oyun online ve arkadaşıma geri vermem gerekeceği için onları kendim almam gerekecek ve o kadar para veremem.
Bunlar kararlarımızı etkiler mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı