PlayStation 4 Pro almak

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba, PlayStation 4 Pro alma planım var. Lakin aklımı kurcalayan birkaç soru da bulunmakta. Bunları cevaplamamda yardımcı olursanız sevinirim.
  • Öncelikle sürüm mantığı nedir? 7216b sürümlü cihazlar daha mı iyi çalışır?
  • 2K monitöre sahibim. PlayStation 4 Pro ile 2K oynayabilir miyim?
  • PlayStation 4 Pro ve normal PlayStation 4 arasında gözle görülebilir grafik farkı var mı?
  • İkinci el cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim?
Cevaplarınız için teşekkürler, iyi günler. Ayrıca Ankara içinde PlayStation 4 Pro arıyorum. Satmayı düşünen var ise buradan iletişime geçebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, PlayStation 4 Pro alma planım var. Lakin aklımı kurcalayan birkaç soru da bulunmakta. Bunları cevaplamamda yardımcı olursanız sevinirim.
  • Öncelikle sürüm mantığı nedir? 7216b sürümlü cihazlar daha mı iyi çalışır?
  • 2K monitöre sahibim. PlayStation 4 Pro ile 2K oynayabilir miyim?
  • PlayStation 4 Pro ve normal PlayStation 4 arasında gözle görülebilir grafik farkı var mı?
  • İkinci el cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim?
Cevaplarınız için teşekkürler, iyi günler. Ayrıca Ankara içinde PlayStation 4 Pro arıyorum. Satmayı düşünen var ise buradan iletişime geçebilir.

Kaliteli PS4 Pro'lar 5000 TL'den başlıyor 3500 TL olanlar teşhir ürünü 4500TL'ye kadar olanlarda ithalat garantili oluyor bunlarda fazla önerilmiyor takip ederseniz indirimleri ve stokları Amazon ve Vatan bilgisayarda PS5 6000TL'ye düşüyor veya stok oluyor PS5 çok daha mantıklı olarak düşünüyorum onun dışında Xbox Series S öneririm üzgünüm sorduklarınıza cevap veremedim sadece kendi fikrimi paylaştım.

2. el alırken fan sorunu olup olmadıgını uzun kullanımda kasma, donma, takılma, olmadığına bakmak lazım
Cuh farkı cihazın üretim zamanını bir nebze açıklar mesela PS4 fat kasalarda 2216 en temizi idi yanı fabrikanın en karalı sürümü belli olur.
Fat ve Slim arasında bile fark oluyor PS4 Pro ile Slim arasında dağlar kadar fark olur 4 k oynatamaz Slim Pro ise 4 k 2 k oynatır PS4 Slim 30 FPS Pro ise 2 k 60 FPS verir.
2K monitör ile evet 2 k oynarsın zaten cihaz bunu algılıyor.
Bende Ankara keçiörende yaşıyorum bütçen nedir eğer ciddi isen bende var bir adet.

Kaliteli PS4 Pro'lar 5000 TL'den başlıyor 3500 TL olanlar teşhir ürünü 4500TL'ye kadar olanlarda ithalat garantili oluyor bunlarda fazla önerilmiyor takip ederseniz indirimleri ve stokları Amazon ve Vatan bilgisayarda PS5 6000TL'ye düşüyor veya stok oluyor PS5 çok daha mantıklı olarak düşünüyorum onun dışında Xbox Series S öneririm üzgünüm sorduklarınıza cevap veremedim sadece kendi fikrimi paylaştım.

PS5 tabii ki de mantıklı ama sadece cihaz, oyunları da bir o kadar mantıksız fiyata sahip. O nedenle PS4 Pro bakıyordum.
2. el alırken fan sorunu olup olmadıgını uzun kullanımda kasma, donma, takılma, olmadığına bakmak lazım
Cuh farkı cihazın üretim zamanını bir nebze açıklar mesela PS4 fat kasalarda 2216 en temizi idi yanı fabrikanın en karalı sürümü belli olur.
Fat ve Slim arasında bile fark oluyor PS4 Pro ile Slim arasında dağlar kadar fark olur 4 k oynatamaz Slim Pro ise 4 k 2 k oynatır PS4 Slim 30 FPS Pro ise 2 k 60 FPS verir.
2K monitör ile evet 2 k oynarsın zaten cihaz bunu algılıyor.
Bende Ankara keçiörende yaşıyorum bütçen nedir eğer ciddi isen bende var bir adet.
Şahsen sizden fiyat alırsam daha iyi olur. Dediğim gibi temiz PS4 Pro arıyorum.
İnternette çoğu yazıda 2k algılamadığı ve 2k monitörde 1080p çalıştığı yazıyor?

Son düzenleme:
Öyle bir şey hiç olur mu bunu diyenler hayatında PS görmemiş insanlardır HDMI bagladığın zaman start verince sana çözünürlüğünü seçtiriyor sana.
3.000 TL bendeki.

Öyle bir şey hiç olur mu bunu diyenler hayatında PS görmemiş insanlardır HDMI bagladığın zaman start verince sana çözünürlüğünü seçtiriyor sana.
3.000 TL bendeki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

PS4 Pro'nun pek bir numarası yok. Verdiği 4K laf olsun diye verdiği bir 4K. Yani Upscale ile yapıyor 4K'yi. FPS anlamında da öyle aman da aman öf be işte Pro diyemezsiniz. Sayılı sayıda 60FPS verdiği oyun var onun dışında PS4 ile aynı FPS yani 30FPS verebiliyor. Özetle iyi yani sadece 4K çıkış verebiliyor olması ve tabii 1080P'den daha kaliteli bir çözünürlükte çalıştırıyor ama bence gereksiz. Ben hiç 4 4 Pro kullanmadım ama Pro resmen süpürge sesli. PS4 Slim modeli gördüğüm kadarıyla daha sessiz ama tüm PS4'ler özünde sesli doğal olarak. Sony oyunlarıyla işiniz yoksa çok saçma olur Pro veya 4 almanız. En iyi alternatif Series S'tir :)
CUH olayı olarak dediğiniz sürüm sanırım daha başarılı. Kimisi bunlara hurafe diyor hepsi aynı diyor bilemedim dediğim gibi 4 nesli bende olmadı :)
2K değil de 1080P'de oynarsınız. Çıkış veremiyor. Yalnızca 1080-4K(upscale)

Geri
Yukarı