Çözüldü Playstation 4 Pro yüksek fan sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RasKun

Hectopat
Merhabalar, öncellikle PS4 Pro’yu alalı 1 hafta oldu onu belirteyim. Disk bölümüne FIFA ve GTA5 taktığımda sorunsuz çalışıyordu ama yeni aldığım Uncharted 4’de fan sesleri çok geliyor ve hafif bir cızırtı geliyor sorun nedir? Sorun konsolda mıdır yoksa CD'de mi? Sil yükle yaptım düzelmedi.
Sorunum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Fan sesi oyundan oyuna değişkenlik gösterebiliyor. Bazı oyunlarda fan sesi coşuyor. Bir de videoda bir hata gördüm, diski takıp çıkartırken işaret parmağınızı diskin ortasındaki deliğe yerleştirip baş parmağınızla diski kenarından tutun. Aksi taktirde diskin altında parmak izi lekesi oluşuyor. Belki cızırtının sebebi bu olabilir.

Fan sesi oyundan oyuna değişkenlik gösterebiliyor. Bazı oyunlarda fan sesi coşuyor. Bir de videoda bir hata gördüm, diski takıp çıkartırken işaret parmağınızı diskin ortasındaki deliğe yerleştirip baş parmağınızla diski kenarından tutun. Aksi taktirde diskin altında parmak izi lekesi oluşuyor. Belki cızırtının sebebi bu olabilir.
Yani fan sesinin bu kadar fazla olması sıradışı bir şey değildir deme?

Fan sesi oyundan oyuna değişiklik gösterir. God of War, Red Dead Redemption 2 gibi oyunlarda fazla fan sesi duyarken nispeden daha hafif FIFA 19'da daha az fan sesi olur. Günümüz masaüstü bilgisayar kasalarında 2-3-4 fan bulunurken aynı zamanda ekran kartlarında da 2-3 fan bulunuyor. Demek istediğim böyle küçük bir sistemden bu performansı alırken fan sesinin biraz fazla olması normal. Oyuncu laptoplarında da fan sesi fazla oluyor.

Benin eski ps4 ümde vardı. Genelde ilk üretilen ps4 lerin kronik sorunuydu.

Şuan 4pro kullanıyorum öyle bi sıkıntı yok.

Garantisi devam ediyorsa gönderin.
Garantisi devam etmiyorsada tamiri yapılıyor sizi çok rahatsız ediyorsa servise verin ücret karşılığında yapıyorlar
Ben uzun süre ps4 ü o şekilde kullandım skıntı olmadı.

Benin eski ps4 ümde vardı. Genelde ilk üretilen ps4 lerin kronik sorunuydu.

Şuan 4pro kullanıyorum öyle bi sıkıntı yok.

Garantisi devam ediyorsa gönderin.
Garantisi devam etmiyorsada tamiri yapılıyor sizi çok rahatsız ediyorsa servise verin ücret karşılığında yapıyorlar
Ben uzun süre ps4 ü o şekilde kullandım skıntı olmadı.
Sorun konsoldamı yani diğer cd oyunlarında bir sorun yok çünkü, uncharted 4'ü sıfır aldım bu arada cd de olamazmı problem konsol daha yeni ama Sony garantili değil.

Yanlış anlamışım kusura bakmayın başka oyunlarda yapmıyorsa oyundan kaynaklıdır. Oyundan oyuna değişiklik gösterebilir benim sorunlu olan cihazım bütün oyunlarda cd veya CD siz sürekli yapıyordu

Bende PS4 Pro aşırı derecede ses, gürültü çıkarıyordu, evdeki elektrik süpürgesi ile fön makinesı ile yarışıyor du, bende bayağı bir araştırma yaptım ve 67 dbden 27 db sesi azaltmayı başardım toplam 40 db seste azalma oldu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı