PlayStation 4 yüksek fan sesi

coskunumut

Centipat
Merhaba, ben geçen gün ikinci el PS4 aldım. PS4 fat kasalardan beyaz modeli. Cuh kodu da 1116. cihaz oyunlarda sıfır sıkıntı çalışıyor. FPS düşmesi falan olmuyor. Fakat aşırı fan sesi geliyor çalışırken. Cihazın içini açtım termal macununu da yeniledim. Buna rağmen ses düzelmedi. Ve makine çok az ısınıyor. Fanlar hep sonda çalışıyor sanırım. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa bunu satıp Slim alsam ses sorunu düzelir mi? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Bu arada cihazı 1350 TL’ye V2 kol ile birlikte aldım.

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Cihazın ısınmayıp performanslı çalışması için haliyle fanların yüksek devirde çalışması gerekiyor. O yüzden yaşadığınız olay normal.

KS
coskunumut

coskunumut

Centipat
Peki fan sesini bastırmanın ya da fan devrini düşürmemin bir yolu var mı? Aşırı rahatsız ediyor oyunlardayken çünkü.

gokaytemizel

Centipat
Ucuza almışsınız, Fat modellerde fan sesi her zaman oluyor. Sizi etkileyecekse Slim'e geçebilirsiniz.

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Peki fan sesini bastırmanın ya da fan devrini düşürmemin bir yolu var mı? Aşırı rahatsız ediyor oyunlardayken çünkü.
Bildiğim kadarıyla konsollarda böyle bir ayar imkanı yok. Sistem sıcaklık durumuna göre ayarlıyor.

mert_ozcan_1988

Femtopat
Vallahi bende de var aynı sıkıntı. Temizlettim, macun değiştirdim ama aynı. En az 5-6 senelik cihaz. Artık alıştım. Bazen helikopter motoru moduna geçiyor :)

caglayan00

Picopat
Hocam fat kasaların en büyük sorunu fan sesi oluyor zaten ama slim geçmek istersen arada çok fark olacağını sanmam. Sonuçta 6-7 senelik cihazlar.

Yukarı