PlayStation 4 Slim ve bilgisayar arasındaki görüntü farkı var mı?

LawbringerGaming

Hectopat
Daha fazla  
Bunu sorma amacım, yakın zamanda PlayStation 4 Slim alacağım. 1080p olması beni alsam mı, almasam mı durumunun içine sokuyor.
Bilgisayarda 1080p oynarken anti aliasing ile ilgili sorunlar (mesela RDR2 TAA yüzünden dokularda bulanıklaşma [texture blurry], TAA Motion bluru yüzünden nesne kenarlarında binlerce noktalaşma gibi sorunlar) oluyordu. PS4 Slim'de bu sorun var mı? Kullanacağım televizyon 4K ama 1080p olduğu için sorunu yaşayacağımı düşünüyorum. Buna göre biraz daha biriktirip PS4 Pro alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu sorma amacım, yakın zamanda PlayStation 4 Slim alacağım. 1080p olması beni alsam mı, almasam mı durumunun içine sokuyor.
Bilgisayarda 1080p oynarken anti aliasing ile ilgili sorunlar (mesela RDR2 TAA yüzünden dokularda bulanıklaşma [texture blurry], TAA Motion bluru yüzünden nesne kenarlarında binlerce noktalaşma gibi sorunlar) oluyordu. PS4 Slim'de bu sorun var mı? Kullanacağım televizyon 4K ama 1080p olduğu için sorunu yaşayacağımı düşünüyorum. Buna göre biraz daha biriktirip PS4 Pro alabilirim.
Nasıl yani öyle bir sorun oluyor mu ben de Xbox Series S almayı düşünüyorum. Televizyon 4k Xbox Series S ise cogunlukla 1080p oyun sunuyor bir sıkıntı olur mu?

Öyle sorun yok ama yeni çıkan bazı oyunlarda 1080p'den downscale ediliyor yani 1080p değil genelde 800p ila 900p arasında oluyor. Yakınlaştırıldığında pikseller bariz belli oluyor ama bulanıklık sorunu yok.

Geri
Yukarı