PlayStation 4 vs 5

Teşekkür ederim arkadaşlar. Hem PS5'i hiç denememiş olduğum hem de çözünürlük zaten Full HD aralarında bariz fark olur mu diye düşündüğüm için bu soruyu sordum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Niye ki acaba garip gerçekten. PC kullanıcısıyımdır çok konsol takip etmem ama bana da PS4'ün çıkış yaptığı döneme göre övülme derecesi olsun çıkan oyunlar olsun ona özel oyun çıkma hızı olsun vb. yapımcı ve müşteriler olarak PS5'e daha az ilgi gösterildi gibi geldi. Acaba bunun sebebi bu sıralar Sony'de dahil çoğu firmanın PC'ye daha ağır ilgi göstermesi mi, en yüksek manada stream ederek oyun oynama hizmetleri, PS özel oyunlarının bilgisayara gelmesi. Sony ileride bilgisayara kendi Launcher'ini çıkarbileceğini duyurmuş birkaç ay önce o da PlayStation'u bilgisayara taşıyacak uygulama olabilir anladığım kadarıyla.

PS4 Pro'da da sadece ayarlardan 60 FPS modu açılabilen genelde Sony özel ve belirli oyunları 60 FPS oynayabiliyorsunuz. Yoksa her oyun 60 FPS desteklemiyor ve destekleyenler de sürekli 60 FPS de oynatmıyor bildiğim kadarıyla. En mantıklısı PS5 almanız olacaktır.

PS4 Pro aklımı çok çeliyordu. Bu cevabınız için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Hem PS5'i hiç denememiş olduğum hem de çözünürlük zaten Full HD aralarında bariz fark olur mu diye düşündüğüm için bu soruyu sordum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Her şey çözünürlük değil.
Kas gücü ortada PS5'te kaplamalar bile daha iyi görünüyor.
PS4'ya da Pro 2023 de esamesi okunmayacak yeni oyunlarda FIFA haricinde çıkmaz.

PS4 Pro aklımı çok çeliyordu. Bu cevabınız için teşekkür ederim.
Şu sene arasında yalnızca 350 Euro fark varken PS4 Pro almak aşırı mantıksız olur zaten bu yapılacak gibi bi hata olmaz, hem de ülkemizde alacağınız fiyata göre çok çok uçuk fiyatları varken. Rica ederim.

Geri
Yukarı