PlayStation 5 için 10 bin TL monitör önerisi

stewartamca

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim elimde bulunan Samsung UE 43AU7000UXtk televizyonda PlayStation 5'te belli oyunlarda cidden rahatsız edici. Yırtılma mı desem kasma mı desem tam terimi bilmiyorum ama örnek verecek olursak Elden Ring'i ele alalım, bu oyunda koşarken ya da at üstünde giderken gözle görülür yırtılmalar oluyor ve bu beni bayağı rahatsız ediyor. Aynı zamanda oyundan soğutuyor. Televizyon özelliklerinde allm ve vrr özellikleri yok onu baştan söyleyeyim. Biraz baktığımda bu özelliklerin önemli olduğunu öğrendim ve monitöre geçmekte karar kıldım varsa 10K'yı geçmemek kaydıyla(görüntü kalitesi hiç önemli değil 480p bile olur yeter ki yırtılmalar olmasın) fiyat-performans diye tabir ettiğimiz monitör önerilerinizi bekliyorum.

31.5 İnç;

28 İnç;

PS5'te kullandığım monitör aynı zamanda TV olarak da kullanıyorum çok memnunum.

-Edit-
Kendi hoparlörü aşırı iyi ben bayağı kısıkta kullanıyorum ama koltuktan çok rahat duyuyorum.
Kendi dahili sistemi çok hızlı çalışıyor kumandası çok güzel.
PS5 açılınca monitör de açılıyor.
Aldığımdan berimin 100 150 saat oyun oynamışımdır hiç bulanıklık yapmadı hep akıcıydı.
GT7 oynuyorum hiç sorun yok tepkilerde, zaten monitör PS5'i tanıyıp kendini oyun moduna alıyor otomatikman.

Son düzenleme:

Hocam teşekkür ederim birkaç detaylı sorum var özel mesaj butonu varsa da bulamadım buradan sorayım madem

1) PlayStation 5'i monitöre bağladımda 120 Hz almak için PlayStation'ın kendi HDMI kablosu yeterli mi ve istisnasız her oyunu 120Hz çalıştırır mı?

2)vrr ve allm destekleri açısından bir sıkıntı var mıdır yani hep açık mı?

3)ben biraz daha küçük bakıyorum alanım küçük olduğundan o yüzden 24 inç modellerden olan V249Q1a ve VP249QGR hakkında bir bilginiz var mı acaba?

Hocam teşekkür ederim birkaç detaylı sorum var özel mesaj butonu varsa da bulamadım buradan sorayım madem.

1) PlayStation 5'i monitöre bağladımda 120 Hz almak için PlayStation'ın kendi HDMI kablosu yeterli mi ve istisnasız her oyunu 120Hz çalıştırır mı?

2)vrr ve allm destekleri açısından bir sıkıntı var mıdır yani hep açık mı?

3)ben biraz daha küçük bakıyorum alanım küçük olduğundan o yüzden 24 inç modellerden olan V249Q1a ve VP249QGR hakkında bir bilginiz var mı acaba?

1.soru hakkında bilgim var. PlayStation'ın kendi HDMI kablosu yeterli.

1.soru hakkında bilgim var. PlayStation'ın kendi HDMI kablosu yeterli.
Emin misiniz bilginiz olduğuna? PS5 4K 60 FPS destekliyor. Birkaç FPS oyunu haricinde 120 FPS nerede alacak adam?

Benim monitörde vrr yok ama yırtılma falan da yok her şey çok yumuşak. Zaten 4K 60Hz olduğu için monitörüm vrr ihtiyacım olmuyor.

Emin misiniz bilginiz olduğuna? PS5 4K 60 FPS destekliyor. Birkaç FPS oyunu haricinde 120 FPS nerede alacak adam?

Hatam olmuş düzeltiyim kablo yeterli ama oyun desteklemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı