PlayStation 5 mi yoksa oyun bilgisayarı mı?

Herkese merhaba,

Almanya'da yaşıyorum ve burada PS5'in fiyatı 500 Euro. Ortalama istediğim bir toplama bilgisayar 1500 Euro civarlarında. İkisine de para biriktirebilirim. Bilgisayar daha mantıklı olsa onun için para biriktirmem daha zor olacak tabii ki. Siz bu durumda hangisini tercih ederdiniz?

PS exclusive kütüphanesinine bir ilgin yoksa bence oyunlara 400-500 TL vermek saçma. Orada 60 Euro galiba. Yine de saçma buluyorum. Dediğim gibi PS exclusive e özel bir ilgin yoksa ve seni zorlamayacaksa PC almak PC al. Zaten PS alınca oyun fiyatlarıyla aradaki fark kapanıyor :D.

Mesela mantık olarak düşünelim. PC alıyorsun atıyorum 3090 var içerisinde. 1-2 Yıl sonra yenileri çıkıyor ve git gide eskiyor sistemin. PS5 alacağım diyelim. Gıcır gıcır beni rahat 5 yıl götürmez mi sizce de. Yine de ben de PC almadan yanayım.

Troll konu galiba. Arkadaş Almanya'da yaşıyor ve konsol mu? PC mi? Sorusunu soruyor. Tek asgari ücretle ortalama bir oyun bilgisayarı ve konsol alabiliyorsun zaten neyin kafası bu?

Belki ikisini birden almak istemyordur sonuçta Almanya'da yaşıyanlar robot değil onalrında yemek ihitiyaçları olacak.

Geri
Yukarı