PlayStation 5 ne kadar elektrik çeker?

Değil hocam bu aletler düşük güç tüketimli aletler. Gücü çok verimli kullanıyorlar. Eğer bize inanmıyorsanız. Saatlik güç tüketimi üzerinden ortalama bir hesap yaparsınız. Aylık ne kadar yansır kendiniz de bakarsınız. Dediğimiz gibi 40 TL üzeri asla yansımaz. Bu arada PS5 bu hocam uçak motoru değil. Çamaşır ve bulaşık makineleri çok daha fazla tüketiyor.
Hocam güçlü bir oyun ile günde 7 saat oynadığım taktirde 1 ay boyunca 25-30 TL gelmesi çok az bir yerde yanlışlık olmasın?

PS5 oyunlarda ortalama 100W tüketiyor diye yazıyor kaynaklarda. En yüksek ise 200W görüyormuş. Biz en kötü ihtimal olarak 150W ortalama tüketim alalım ki her daim bu kadar yüksek güç harcamayacaktır.

150W x 7 saat = 1,050 kWh günde. Biz buna düz 1 kWh diyelim. Peki 1 kWh ücreti ne kadar? Ortalama 40 kuruş fakat buna vergiler falan da ekleniyor. En sonda bulduğumuz tutarı yuvarlayacağız.

Her gün 7 saat oynama 1 kWh elektrik harcamasına yani 40 kuruşa denk geliyorsa 1 ayda 12 TL elektrik farkı olur, vergilerle ve hesaptaki oynamalarla beraber en fazla 15-18 TL civarı olsun hadi.

PS5 200W'a kadar güç tüketebiliyor. Amazon Prime'dan/Netflix'den film izlenirken 60W civarı tüketmiş PS5. NHL2021 gibi PS4 oyununda 100W civarı, yeni nesil oyunlarda ise 200W'ı geçebiliyormuş.

Aylık ortalama 30, en fazla 40TL yansır.

PS5 oyunlarda ortalama 100W tüketiyor diye yazıyor kaynaklarda. En yüksek ise 200W görüyormuş. Biz en kötü ihtimal olarak 150W ortalama tüketim alalım ki her daim bu kadar yüksek güç harcamayacaktır.

150W x 7 saat = 1,050 kWh günde. Biz buna düz 1 kWh diyelim. Peki 1 kWh ücreti ne kadar? Ortalama 40 kuruş fakat buna vergiler falan da ekleniyor. En sonda bulduğumuz tutarı yuvarlayacağız.

Her gün 7 saat oynama 1 kWh elektrik harcamasına yani 40 kuruşa denk geliyorsa 1 ayda 12 TL elektrik farkı olur, vergilerle ve hesaptaki oynamalarla beraber en fazla 15-18 TL civarı olsun hadi.
Reis üşenmedi sizin için hesapladı. Aşağı yukarı bu kadar gelir.

150W X 7 saat = 1,050 kwh günde. Biz buna düz 1 kwh diyelim. Peki 1 kwh ücreti ne kadar? Ortalama 40 kuruş fakat buna vergiler falan da ekleniyor. En sonda bulduğumuz tutarı yuvarlayacağız.

Her gün 7 saat oynama 1 kwh elektrik harcamasına yani 40 kuruşa denk geliyorsa 1 ayda 12 TL elektrik farkı olur, vergilerle ve hesaptaki oynamalarla beraber en fazla 15-18 TL civarı olsun hadi.

Hocam herkes farklı rakam söylüyor ama genel olarak baktığımızda en fazla etki edeceği 40 TL gibi gözüküyor.

Hocam herkes farklı rakam söylüyor ama genel olarak baktığımızda en fazla etki edeceği 40 TL gibi gözüküyor.
En kötü ihtimalle evet fakat kesinlikle o kadar etki edeceğini sanmıyorum. Televizyonla beraber katarsak belki o civarlara yaklaşır. Fakat denildiği gibi en kötü ihtimalle 40 TL etki eder.

Geri
Yukarı