PlayStation 5 Özellikleri Açıklandı

En az %20'nin üzerinde bir fark olacağı kesinleşmişse ( çünkü hız konusunda ps gerektiği kadar hızlanacak, hızlanmış hali bile %15 civarında daha yavaş ) arada kat kat fark mecazi anlamda vardır. Matematiksel olarak kat kat fark olmaz.
Playstation 5 in daha iyi olduğu taraflar var ssd si MATEMATİKSEL olarak 2 kat hızlı ve teraflops bazında ortalama %20 yavaş ama gpu saat hızıda ortalama %20 hızlı. Gerçi benim için çokta önemi yok spiderman i god of war ı bırakamam ama insanların yok ps5 güçsüz diye linçlemesi de saçma rtx 3080 ile rtx 3090 arasında 6 teraflops fark var oyunlarda fps farkı ortalama 8 fps.

Playstation 5 in daha iyi olduğu taraflar var ssd si MATEMATİKSEL olarak 2 kat hızlı ve teraflops bazında ortalama %20 yavaş ama gpu saat hızıda ortalama %20 hızlı. Gerçi benim için çokta önemi yok spiderman i god of war ı bırakamam ama insanların yok ps5 güçsüz diye linçlemesi de saçma rtx 3080 ile rtx 3090 arasında 6 teraflops fark var oyunlarda fps farkı ortalama 8 fps.

Güçsüz demek elbette saçma. Sonuçta işin içinde optimizasyon var, saat hızı var. Saf kas gücü, iyi optimizasyon ile iyi fark atabilir. Artık yazasım da gelmiyor, konsol fiyatlarını geçtim o oyun fiyatlarını görünce kendi kendime "ya ne yazıyorsun ki" diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı