PlayStation 5 Özellikleri Açıklandı

Ayrıca GPU'su da anlaşılan RX 5700 XT'den daha güçlü. Çünkü PS5 10.28 Teraflops güce sahip iken RX 5700 XT sadece 9.75 Teraflops güce sahip. Hele benim ekran kartımı saymıyorum bile :D Benim ekran kartım olan MSI GTX 960 Gaming 2G sadece 2.56 Teraflops güce sahip imiş.

Bu arada umarım ilk nesil PS3 ve PS4'lerde olan ısınma ve lehim erimesinden kaynaklı açılmama (Red/Yellow/Blue Light of Death) sorunu PS5'te olmaz. Hadi bakalım hayırlısı.

Günümüz için güçlü de bundan 5 sene sonra 4K 60FPS için yetecek mi önemli olan o. Bence Sony yine Pro model çıkarıp satma amacı güdüyor. Sonuçta biz bu konsolları 6-7 yıl kullanacak şekilde alıyoruz. Xbox ise bu sefer sağlam donanımla geldi. GPU'da %33 fark çok şeyi değiştirir.

PS3'ün ilk 60GB'lık kasasına sahiptim. Sarı ışık hatasından dolayı rahmetli oldu. Keşke sonradan superslim kasa alsaymışım demiştim. Bu yüzden PS5'in ilk parti üretimini almak istemiyorum. İlk parti genelde sıkıntı oluyor.

Günümüz için güçlü de bundan 5 sene sonra 4K 60FPS için yetecek mi önemli olan o. Bence Sony yine Pro model çıkarıp satma amacı güdüyor. Sonuçta biz bu konsolları 6-7 yıl kullanacak şekilde alıyoruz. Xbox ise bu sefer sağlam donanımla geldi. GPU'da %33 fark çok şeyi değiştirir.

PS3'ün ilk 60GB'lık kasasına sahiptim. Sarı ışık hatasından dolayı rahmetli oldu. Keşke sonradan Super Slim kasa alsaymışım demiştim. Bu yüzden PS5'in ilk parti üretimini almak istemiyorum. İlk parti genelde sıkıntı oluyor.
Peki bir konsol çıkar çıkmaz alınırsa sorun olur mu? Ve bir konsolu çıkar çıkmaz aldığımızda nelere dikkat etmemiz gerekir? Bakım, kullanım şekli gibi.
Ayrıca haklısın fakat Xbox da eminim eninde sonunda tekrardan güçlenecektir.
Ek olarak bir tanıdığımda ilk parti PS4 var. Hiç bakım falan yapmamış ve halen daha çalışıyor. Çok fazla bir fan sesi de duymadım.

Peki bir konsol çıkar çıkmaz alınırsa sorun olur mu? Ve bir konsolu çıkar çıkmaz aldığımızda nelere dikkat etmemiz gerekir? Bakım, kullanım şekli gibi.
Ayrıca haklısın fakat Xbox da eminim eninde sonunda tekrardan güçlenecektir.
Ek olarak bir tanıdığımda ilk parti PS4 var. Hiç bakım falan yapmamış ve halen daha çalışıyor. Çok fazla bir fan sesi de duymadım.
Olma ihtimali yüksek. Çünkü üretici firmalar uzun kullanım testi yapamıyor. Kalite yönetiminde genelde partiden belli bir sayıda numune alınır. O numuneden belli bir sayının altında sıkıntı çıkarsa o parti üretime geçer. Ama bu demek değil ki uzun kullanımda sorun çıkmayacak. Bu da maalesef ilk alan kullanıcıların elinde patlayarak öğreniliyor. Biraz da şans işi. Hani ilk seri PS4'ü alıp sıkıntısız kullanabilir, PS4 slim alıp da elinde de patlayabilir.

Anlaşma ne zaman oldu?
Geçtiğimiz yıl, Mayıs ayında ilk resmi açıklama yapıldı. Bulut sisteminde ortak olarak çalışacakları.

Ayrıca, bu yıl içinde Xbox ve PC cephesinde beklenen Sony exclusive oyunlarının bir kısmıyla ilgili İngiliz Express gazetesinin bir haberi.

Arada kat kat fark yok.
Eğer aradaki fark bir kademe bile grafik ayarı değiştirtecek kadar ise evet, kat kat fark var şeklinde belirtilebilir. Bunda herhangi bir sakınca yok. Ki aradaki gerek işlemci farkı ve gerek ekran kartı farkıyla bir konsol diğer konsola göre daha yüksek grafik ayarının altından başarıyla kalkabiliyor.

Başka bir itirazınız yoksa eğer konuyu hortlatmayı bırakın lütfen.

Eğer aradaki fark bir kademe bile grafik ayarı değiştirtecek kadar ise evet, kat kat fark var şeklinde belirtilebilir. Bunda herhangi bir sakınca yok. Ki aradaki gerek işlemci farkı ve gerek ekran kartı farkıyla bir konsol diğer konsola göre daha yüksek grafik ayarının altından başarıyla kalkabiliyor.

Başka bir itirazınız yoksa eğer konuyu hortlatmayı bırakın lütfen.
Çıkınca göreceğiz.

Geri
Yukarı