PlayStation 5 ve Xbox Series X Karşılaştırması

o Game Pass nimeti PS Exclusive oyunlarıyla karşılaştırlamayacak kadar iyi,
PC'deki torrent nimeti kadar iyi değil maalesef. Tekrar söylüyorum, önermesem de böyle bir çözüm mevcut maalesef.
hiçbir bilgisayar konsolda oyun oynamanın zevkini vermiyor.
Bu tamamen kişisel. FPS shooter oyunları bence konsolda işkence oluyor. Third-person RPG oyunlarını ise PC'den kol bağlayıp oynuyorum zaten.
Zamanında millet Xbox One 900p ve 720p oyun açıyor diye az ağlamamıştı.
Aynı şeyi PS'de bayadır yapıyor ama çaktırmıyor 🙂 900p açıp 1080p'ye upscale ediyor. Veya tam tersi.

Bence konsol gücünün az da olsa önemi var. Zamanında millet Xbox One 900p ve 720p oyun açıyor diye az ağlamamıştı. Ben konsolu sadece oyun aletinden ziyade home entertainment system olarak kullanıyorum ve Xbox'ın bu konuda daha başarılı olduğu düşünüyorum. Konsol alacak olsam yine Xbox seçerdim büyük ihtimalle, ayrıca o Game Pass nimeti PS Exclusive oyunlarıyla karşılaştırlamayacak kadar iyi, hiçbir bilgisayar konsolda oyun oynamanın zevkini vermiyor.
Hocam Xbox gayet iyi bir konsol orada zaten problem yok. Dediğin gibi Game Pass zaten çok büyük bir artı. Fakat zaten bu saydığımız Game Pass ve diğer artıların hepsi bilgisayarda var. Bilgisayara gidersin Xbox gamepad alırsın al sana konsol. Ne farkı var? Game Pass evet çok iyi bir sistem ama PS özel oyunları ile kıyaslama yapılacak kadar iyi bir şey değil. Şu an hangi oyun bana Last of Us, God of War deneyimi sunabiliyor? Bir tane sayabilir misin? Zaten şu an Microsoft Xcloud bulut oyun üzerinde çalışıyor Xcloud çıktıktan sonra ise Xbox bana göre artık tamamen biter gider. İyice düşer satışı. PS ise özel oyunları çok iyi olduğu için bu kadar satıyor. Bana istediği kadar Xbox güçlü donanım süper grafik sunsun umurumda olmaz. Ben hikayeli oyun oynamak istiyorum. Ne oynayacağım Xbox tarafında? Eğer iyi bir bilgisayar varsa zaten Xbox gereksiz kalıyor.

Bence konsol gücünün az da olsa önemi var. Zamanında millet Xbox One 900p ve 720p oyun açıyor diye az ağlamamıştı. Ben konsolu sadece oyun aletinden ziyade home entertainment system olarak kullanıyorum ve Xbox'ın bu konuda daha başarılı olduğu düşünüyorum. Konsol alacak olsam yine Xbox seçerdim büyük ihtimalle, ayrıca o Game Pass nimeti PS Exclusive oyunlarıyla karşılaştırlamayacak kadar iyi, hiçbir bilgisayar konsolda oyun oynamanın zevkini vermiyor.
Game Pass özel oyunlarla karşılaştırılamayacak kadar geride, platformu için özgün olmayan bir hizmet konsol yarışında kimseyi öne geçiremez.

Arada ciddi bir güç farkı var ve olacak gibi gözüküyor. Özel oyunlar, özel oyunlar diyoruz ama nereye kadar. Şuan TLOU 2 çıkacak fakat ben bu oyunu 20-30 FPS oynamaktansa hiç oynamamayı tercih ederim. Ben sabit 60 FPS veren konsola bakarım ki bana göre bu güçlerde bir konsol, yani PS5 ve XBOX 120 FPS bile verebilir. Karşılaştırma da XBOX'ın hakkını yemişsiniz gibi geldi bana. Konferansı izledim ve PS5 bu SSD olayını çok abarttı. Ayrıca bana kalırsa PCI-e 4.0 SSD saçma olmuş. 2,5 saniyede açılsa ne olur, 5 saniye de açılsa ne olur? Boşu boşuna fiyatı artacak konsolun.
XBOX 1-2 tane güzel oyun çıkarsın konsola özel, direk onu satın alırım. Şuan zaten Türkiye tarafına dağa önem gösteren taraftır kendileri.

Arada ciddi bir güç farkı var ve olacak gibi gözüküyor. Özel oyunlar, özel oyunlar diyoruz ama nereye kadar. Şu an tlou 2 çıkacak fakat ben bu oyunu 20-30 FPS oynamaktansa hiç oynamamayı tercih ederim. Ben sabit 60 FPS veren konsola bakarım ki bana göre bu güçlerde bir konsol, yani PS5 ve Xbox 120 FPS bile verebilir. Karşılaştırma da Xbox'ın hakkını yemişsiniz gibi geldi bana. Konferansı izledim ve PS5 bu SSD olayını çok abarttı. Ayrıca bana kalırsa PCI-e 4.0 SSD saçma olmuş. 2, 5 saniyede açılsa ne olur, 5 saniye de açılsa ne olur? Boşu boşuna fiyatı artacak konsolun.
Xbox 1-2 tane güzel oyun çıkarsın konsola özel, direkt onu satın alırım. Şu an zaten Türkiye tarafına dağa önem gösteren taraftır kendileri.

60 FPS olayına kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Sony grafik gücüne yoğunlaşılsın istemediği için SSD üzerinde çok fazla durdu. Gereksiz yere bu kadar durdu. İhtiyaç duyuldukça gücün artması nedir? Ellerine yüzlerine bulaştıracaklarmış gibi geliyor bana. Yıl 2020 ve konsol dünyası için 4K/60 FPS standart olmaya başlayacak. Xbox'u daha tutarlı buldum. Bence kesinlikle PS5'i geride bırakacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı