PlayStation 5 vs. PC

kaisra

Hectopat
Daha fazla  
Bursluluk sınavını kazanırsam taksitlerle PS5'ya da bilgisayar toplayacağım/alacağım. sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan başka hiç bir şey yapmayacaksanız ve uygun televizyonunuz varsa PS5 olur gibi, ama PS5 oyunlarını almak için de para ayırmalısnınız.

Eğer PS5 oyunlarını alacak bütçem var diyorsan PS5 alabilirsin ancak özel oyunları oynamadıkça pek bir marifeti kalmaz. Şu anki bilgisayarın çok kötüyse, bilgisayar al bence ama ben her türlü bilgisayarı tercih ederdim. Oyunlarına o kadar para saçamam çünkü.

Bursluluk sınavını kazanırsam taksitlerle PS5'ya da bilgisayar toplayacağım/alacağım. sizce hangisini almalıyım?
Aylık 300 TL ile mi? Kusura bakma ama bende alıyorum. Aldığın zaman her ay paranı eksiksiz yatırman imkansız. Yatırsan bile 2 yıla anca alırsın.

Verdikleri bursun miktarını bilmiyorum ama sence de biraz imkansız değil mi? Hepsiburada üzerinden PS5'e baktığımda en baba 4 taksit var. Ailem tamamlayacak diyorsan da bu kadar durumunuz varken bursluluk sınavına girip gerçekten ihtiyacı olanların önüne geçmeniz çok acınası.

Ben ikisi arasından PS5’i seçtim. Sebebi Dualsense ve özel oyunlar. Oyun fiyatlarını ise takas/al-sat ile veya PS Store indirimlerini bekleyerek çözebilirsiniz. Bir de kardeşlik sistemi var. Bu sayede oyunlar PC’den bile ucuza gelebilir. (Korsan oyunları saymazsak.)

Burada karar size kalıyor. Sadece oyun oynayacaksanız PS5 bence daha mantıklı bir tercih. PC’den oyun hariç birçok şeyi de yapabileceğinizi belirteyim.

Geri
Yukarı