PlayStation 5 vs Xbox Series X

Xbox Series X ham performans olarak daha güçlü kağıt üstünde ancak henüz oyuna yansıdığını göremedik, aksine performansı PS5'e göre daha düşük oyunlarda.
Teraflops olarak bakarsak evet. Ama mimari olarak PS5'in mimarisi daha önde. XSX RDNA 1.5 kullanırken PS5 RDNA 2 kullanıyor. Ayrıca optimizasyon kısmında PS'e daha iyi optimize edildi oyunlar.

Teraflops olarak bakarsak evet. Ama mimari olarak PS5'in mimarisi daha önde. XSX RDNA 1.5 kullanırken PS5 RDNA 2 kullanıyor. Ayrıca optimizasyon kısmında PS'e daha iyi optimize edildi oyunlar.
1606803436499.png

Tam tersi, PS5 RDNA 1 ile 2 arası kullanırken, Series X tam RDNA 2. Optimizasyon konusu oyundan oyuna bağlı.

Ben ikilemde kalmadım. Be net PS5 alacağım, bu konuyu insanların hangisini tercih edeceğini merak ettiğimden dolayı açtım :)

Para varsa neden olmasın. Bende Xbox One X var. Vergi olayı düşerse satıp Xbox Series X veya PS 5 Digital Verison'u alacağım. Ama bir oyuna 500 TL verme fikri bana mantıklı gelmiyor. Bir kere 500 TL civarında olan oyunlar hikayeli oyunlar ve belli bir saat sürüyorlar. Ben bir oyuna 500 TL versem sabah akşam oynar 2 haftaya çok rahat bitiririm. 3 ayda bir anca öyle bir oyun alabileceğimden boş kalırım. Bu yüzden Xbox'a daha yakınım. Üstelik 15 - 16 tane de hediye gelen kutulu ve gayet güzel oyunlar zaten elimde var.

Alakası yok. DF'nin WDL videosunu izlemenizi öneririm. Ayarlar tıpatıp aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AC Valhalla 1.0.4 yaması ile gelen grafik değişikliklerini incelediği videosuna bakmanızı öneririm.

Para varsa neden olmasın. Bende Xbox One X var. Vergi olayı düşerse satip Xbox Series X veya PS 5 Digital Verison'u alacağım. Ama bir oyuna 500 TL verme fikri bana mantıklı gelmiyor. Bir kere 500 TL civarında olan oyunlar hikayeli oyunlar ve belli bir saat sürüyorlar. Ben bir oyuna 500 TL versem sabah akşam oynar 2 haftaya çok rahat bitiririm. 3 ayda bir anca öyle bir oyun alabileceğimden boş kalırım. Bu yüzden Xbox'a daha yakınım. Üstelik 15 - 16 tane de hediye gelen kutulu ve gayet güzel oyunlar zaten elimde var.
Ben de veremem zaten o kadar. Ama benim şuan PS kütüphanemde 95 tane oyun var. 20 tanesini oynamadım bile. Şaheserleri oynayıp yanında da çerezlik oynamak yeter bana. PC de olduğu için Xbox sıcak gelmiyor, her oyun PC'ye de geliyor.

Ben de veremem zaten o kadar. Ama benim şu an PS kütüphanemde 95 tane oyun var. 20 tanesini oynamadım bile. Şaheserleri oynayıp yanında da çerezlik oynamak yeter bana. PC'de olduğu için Xbox sıcak gelmiyor, her oyun PC'ye de geliyor.

Bende de PC var fakat rekabetçi oyunlar dışında PC beni çok cezbetmiyor

Ben WDL hakkında konuşuyorum, yoksa Valhalla'da ufak da olsa farklar var. PS5'te FPS ve Frametime daha stabil, ek olarak daha iyi AF var. O biraz Bugisoft'un suçu...
Burada ayrıca Microsoft'un da suçu var. Oyun Geliştirme Kiti'ni, Sony'den sonra gönderdi. Büyük bir ihtimal 2021-2022'de ve sonrasında çıkacak oyunlarda grafikler Series X'de daha iyi görünür.

Geri
Yukarı