PlayStation 5 vs Xbox Series X

Bende de PC var fakat rekabetçi oyunlar dışında PC beni çok cezbetmiyor.
Aynı. Yok efendim FPS düştü yok efendim oyun çöktü diye baydığım için konsol almaya karar verdim. PS de daha mantıklı geldi.
Burada ayrıca Microsoft'un da suçu var. Oyun Geliştirme Kiti'ni, Sony'den sonra gönderdi. Büyük bir ihtimal 2021-2022'de ve sonrasında çıkacak oyunlarda grafikler Series X'de daha iyi görünür.
Onun için 2 sene değil 4 sene var. İkisi de birbirine yakın cihazlar, güç farkı o kadar çabuk anlaşılamaz.

Burada ayrıca Microsoft'un da suçu var. Oyun Geliştirme Kiti'ni, Sony'den sonra gönderdi. Büyük bir ihtimal 2021-2022'de ve sonrasında çıkacak oyunlarda grafikler Series X'de daha iyi görünür.
M$'in de suçu var dediğiniz gibi ancak olay yine oyun geliştiricisinde bitiyor.

Series X'te uğraşabileceğiniz daha fazla güç var. Potansiyel daha fazla aslında, harcanıyor.

Özel oyunlar, gamepad, gamepad gecikmesi, yeni nesil oyunların yüklenme hızı, oyunlardaki performans, arayüz çözünürlüğü ve arayüzün renk doğruluğu konusunda PlayStation önde.

Geriye uyumluluk, önceki nesil oyunların yüklenme hızı, abonelik sistemleri, değişken yenileme hızı ve düşük gecikme modu özelliklerinin olması, bir oyundan diğer oyuna geçme gibi konularda Xbox Series önde.

İki konsol da RDNA 2 bu arada. Olmadığını söyleyenlere bakmayın.

İki konsolun da çeşitli sıkıntıları var şu an. Sıkıntılarla bir tarafı savunmayın.

Almadan önce şöyle düşün. PC'de konsolda yapabildiklerini yapabileceksin. Ama konsolda PC'de yapabildiklerini yapamayacaksın. Sadece oyun oynamak istiyorsan tabii ki konsol ama oyun dışında bir işin varsa PC.

Yeni konular

Geri
Yukarı