PlayStation çağrı merkezi rezilliği

Sony'de garantin yoksa, bittiyse zaten hapı yuttun. Ben şimdi konsolu dışarıdan birine verdim. Başka yerlerden fiyat aldım sorunu anlattım Sony verdiği fiyatının yarısından az fiyat söylediler. Şu an cihazı yaptırma derdindeyim en uyguna zaten şubatta yurt dışına gideceğim PS5 Slim alacağım.

Yani hocam garantiyi sal yurt dışı ürünü al en kötü kol bozulursa ya tamir ettirirsin ya da TR garantili yenisini al diyorsun. İyi de bu yurt dışı yanında getirirken 430 euro üstü ürünler için vergi istiyorlar. Onu ne yapacağız? Yoksa Gürcistan'da ürün 1500lari, vergi iadesiyle 1335lari yani 15.000₺ ediyor ama vergi isterlerse bir karımız olmaz.

Yani hocam garantiyi sal yurt dışı ürünü al en kötü kol bozulursa ya tamir ettirirsin ya da TR garantili yenisini al diyorsun. İyi de bu yurt dışı yanında getirirken 430 euro üstü ürünler için vergi istiyorlar. Onu ne yapacağız? Yoksa Gürcistan'da ürün 1500lari, vergi iadesiyle 1335lari yani 15.000₺ ediyor ama vergi isterlerse bir karımız olmaz.
Beraberinde 1 tane getirmende birşey olmaz.

PlayStation çağrı merkezine bağlanmak istedim ve telesekreterin PlayStation için bu numarayı tuşlayın dediği (0312 401 07 40) numaraya ulaşamıyorsunuz çalmıyor bile. Diğer sorularınız için 3 tuşlayın diyor ve ardından tuşlayınca sonsuza kadar bekliyorsunuz. 1 saat dolduktan sonra aramayı sonlandırdım. Rezaletten başka bir şey değil.

Biz daha ne kadar çağrı merkezi rezilliği duyacağız. Hocam ben artık sorunlarımı foruma yazıyorum ve milletin de sorularını cevaplıyorum. Mis gibi oluyor.

Yani bilkomdan tedarik eden firmalar fly ve alb doğru mu hocam? Başka hangi firmalar var güvenip satın alabileceğim?
Bilkomdan tedarik etmiyorlar.Kendi imkanları ile cihaz getirip gümrük işlemlerini kendi yapıyorlar kend garantilerini veriyor.İthalatçı garantili Sony Eurasia garantiliden bu sebepten ucuz.

30 dakika içinde yeni konu açamadığım için buradan sormak zorundayım: Beymen giyim markası değil miydi? PS satıyor görünüyor çok saçma. Ama sayfasında ithalatçı mı yoksa TR garantili mi yazmıyor.

Selam ben beymen müşteri hizmetleri ile görüştüm partner firma olarak alg diye bir ithalatçı ile çalışıyorlarmış garantisini de onlar veriyorlarmış. N11'de aynı yöntemle satıyor partner ithalatçı ile.

O kararı vermek zor açıkçası ben 0 resmi garantili almaya alışığım burada çoğu arkadaş dükkandan almayı öneriyor ama fiyat farkından dolayı.
Şuan Eurasia garantili yok varsa da eski sürüm veya 2.elde kullanılmış ürünler.5000-6000₺ fark var bende senin gibi düşünüyordum ama garantili daha almam ben cihaza 24 ay birşey olmadı 25.ay arıza verdi yine hapı yuttun Sony servis ücretleri çok yüksek.

Geri
Yukarı