Playstation vs PC Sorusuna Açıklama

Adam 4460 970 sistemi 2700 TL Tutar demiş. 5 TL'lik anakart koyarsan tutar tabii. Ortalama bir anakart bellekler falan derken o 3500 TL olur. Ama birde anakartın yanında klavye mouse verilmiyor 300 TL de ona masraf yapacaksınız! Orj Windows 300 400 TL, onu da ekle bakalım Pc kaç lira?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çabuk celalleniyorsun, anakartı Gaming 3 falan yapmaya ne gerek var H81M-P33 olabilir mesela. Klavye mause ye gelirsek dandik al kardeşim toplam 40 tl'ye ikili setler var sana G105+G300S al diyen var mı ? Windows meselesine gelirsek KMSpico kullanılır o dertten de kurtulunur.

Görüşlerimizi düzgün bir şekilde belirttik. Burası diğer forumlara benzemez uslübunuza dikkat edin. Konu düzgün bir şekilde herkes görüşünü yazsın diye açılmış, polemiğe girmeye gerek yok. Sony'nin sahibi bile bu kadar cellalenmez.

Arkadaşlar PS4 kullanmadıysanız yorum atmayın lütfen. Çünkü kullanmayanların ne kadar saçma yorumlar attığını gördüm. PSN Plus sadece MP oynamaya yaramıyor. Her ay güzel 1 tane oyun veriyor.(6 tane de sadece 1 tanesi güzel oluyor) Bu ay DriveClup geçen ay MGS 5: Ground Zeroes. Karşıladı mı parasını? Evet karşıladı. Sen diyorsun Torrent. Bende diyorum sen hırsızlık yaparsan yap ben haram yemem. PS4 oyunları bazen daha ucuz bile. GTA 5 Endonezya PSN'de Enpara ile alırsan 90 TL oluyor. Ayrıca oyunların kutulu versiyonları daha iyi. Çünkü sen benim gibi TTNET kulalnıyorsan GTA 5 indirmesi 2 gün sürüyor. AKK yi aştıktan sonra bir oyun indirmesi yine 2-3 gün. Ayrıca sen Steam'dan oyun alıyorsun ama onları işin bitince satamıyorsun. Satsan bile gelir biri SS alır banlanır hesabın. Çünkü Steam hesaplarını satmak legal değil. Ayrıca ben oyunu bitirdim bunu 2.el piyasasında ister takas ederim ister satar üstüne 20-30 TL daha koyup oyun alırım. Geçenlerde Mortal Kombat X'i 110 TL ye sattım. Üstüne 60 TL daha koyup Arkham Knight aldım. Yani iki oyunu 49+60=109 TL ye almış oldum. Ayrıca ne yükleme yaptım ne bir şey. O yüzden bir oyun aslında 200 TL değil.

Üstüne ne Arkham Knight'ta 'PC ye özel' buglarla uğraştım ne de oyunu güya yüksek olan 40-60 FPS arası oynadım. Arkham Knight'ın PS4'te olan sabit 30 FPS'i PC deki 40 FPS'ten daha iyi. Eğer oynadıysanız ne dediğimi anlarsınız.

Arkham Knight'in bir istisna olduğunu söylemiştim. Ancak genel olarak olaylar böyle. Konsoldaki akıcılık ve görüntü, PC'deki kadar iyi değil. Ayrıca Arkham Knight için ilk günden bir sürü olumsuz yorum geldi. Şuan oyun çok daha iyi portlanıyor, PC dünyasındaki en büyük yanlışı yaptılar ve cezalarını çekiyorlar. Mecburen oyunu güzel bir şekilde portlamak zorundalar. Tahminimce 2 hafta içerisinde sorunları halledip güncelleme yayınlayacaklar ve 60 FPS'nin üstünde oynayabileceğiz. Üstelik Türkçe yama da çıkarsa tadından yenmeyecek. Yani demek istediğim, konsollar bilgisayarlar kadar güçlü olmadığından PC'deki deneyimi yansıtamıyorlar. Ayrıca, The Order falan demiş bazı arkadaşlarımız. O oyun değil film. Oyunun doğru düzgün bir oynanışı ve süresi yok. Onun yerine açıp film izleyebilirsiniz. Sırf sinematiklerden oluşan bir oyunun grafiklerinin sağlam olması doğaldır.

Ground Zeroes Steam Yaz İndirimlerinde 7 liraydı. PSN Plus'ın bir aylığı 15 lira. Ayrıca her Noel'de istisnasız hack'lenen bir platform PSN Plus. Steam en son yaz indirimlerinde çöktü. O da 2 dakikaydı.

Arkadaşlar PS4 kullanmadıysanız yorum atmayın lütfen. Çünkü kullanmayanların ne kadar saçma yorumlar attığını gördüm. PSN Plus sadece MP oynamaya yaramıyor. Her ay güzel 1 tane oyun veriyor.(6 tane de sadece 1 tanesi güzel oluyor) Bu ay DriveClup geçen ay MGS 5: Ground Zeroes. Karşıladı mı parasını? Evet karşıladı. Sen diyorsun Torrent. Bende diyorum sen hırsızlık yaparsan yap ben haram yemem. PS4 oyunları bazen daha ucuz bile. GTA 5 Endonezya PSN'de Enpara ile alırsan 90 TL oluyor. Ayrıca oyunların kutulu versiyonları daha iyi. Çünkü sen benim gibi TTNET kulalnıyorsan GTA 5 indirmesi 2 gün sürüyor. AKK yi aştıktan sonra bir oyun indirmesi yine 2-3 gün. Ayrıca sen Steam'dan oyun alıyorsun ama onları işin bitince satamıyorsun. Satsan bile gelir biri SS alır banlanır hesabın. Çünkü Steam hesaplarını satmak legal değil. Ayrıca ben oyunu bitirdim bunu 2.el piyasasında ister takas ederim ister satar üstüne 20-30 TL daha koyup oyun alırım. Geçenlerde Mortal Kombat X'i 110 TL ye sattım. Üstüne 60 TL daha koyup Arkham Knight aldım. Yani iki oyunu 49+60=109 TL ye almış oldum. Ayrıca ne yükleme yaptım ne bir şey.

Üstüne ne Arkham Knight'ta 'PC ye özel' buglarla uğraştım ne de oyunu güya yüksek olan 40-60 FPS arası oynadım. Arkham Knight'ın PS4'te olan sabit 30 FPS'i PC deki 40 FPS'ten daha iyi. Eğer oynadıysanız ne dediğimi anlarsınız.

İlk önce üslubunu düzelt. PSN Plus oyun da veriyor ama ne kadar iyi oyun verebilir ki? O yüzden hiç yazmadım. Ha sen hem oyunu alıp hem de Multiplayer için 100 TL veriyorsan sen bilirsin. PS3 bu konuda daha iyiydi. Aç bak 200 TL civarında değil mi her yerde. Yok Papua Yeni Gine'nin yok Uganda'nın PSN'i örnek gösterme. Satmaya ne gerek var anlamadım oyunu. Zaten ben hiçbir PC kullanıcısının oyun sattığını görmedim. O daha çok konsolcuların yaptığı bir şey. Arkham Knight gibi sırf tank savaşlarından oluşan çöp bir oyunu da örnek gösterme. Fanboyluk yapmıyorum ben. PS4'ün yazdığım sıkıntıları olmasa idi şimdi PS4'te oyun oynuyor olurdum.

İlk önce üslubunu düzelt. PSN Plus oyun da veriyor ama ne kadar iyi oyun verebilir ki? O yüzden hiç yazmadım. Ha sen hem oyunu alıp hem de Multiplayer için 100 TL veriyorsan sen bilirsin. PS3 bu konuda daha iyiydi. Aç bak 200 TL civarında değil mi her yerde. Yok Papua Yeni Gine'nin yok Uganda'nın PSN'i örnek gösterme. Satmaya ne gerek var anlamadım oyunu. Zaten ben hiçbir PC kullanıcısının oyun sattığını görmedim. O daha çok konsolcuların yaptığı bir şey. Arkham Knight gibi sırf tank savaşlarından oluşan çöp bir oyunu da örnek gösterme. Fanboyluk yapmıyorum ben. PS4'ün yazdığım sıkıntıları olmasa idi şimdi PS4'te oyun oynuyor olurdum.
Tank oyunu ? İlginç bir yaklaşım olmuş sizinle tartışmanın bence bir mantığı yok yanlış gözle bakıyorsunuz.

6 ay önce PS4 aldım. Aldığıma pişman oldun. Yaklaşık 6 yıldır PC kullandığım için bir türlü PS4'e alışamadım. Bütün oyunları DS4 ile oynamak gerçekten zor. Bana PC rahatlığını ve zevkini veremedi. Oyun almak gerçekten zor. Her oyun 100-150 lira ve sürekli orjinal oyun kullanmak zorundasınız. Ben her oyunu orjinal alamam. Sadece online oynayacağım oyunları orjınal alırım. Ayrıca PC'nin yama avantajı var. Bence PS4'ün tek albenisi özel oyunlar. Satmadan önce The Last Of Us oynadım. Gerçekten mükemmel bir oyundu tadı damağımda kaldı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı