PlayStation vs Xbox

Series X benim ilgimi çekti. Xbox One PS4'e kıyasla zayıftı One S ve One X ile halloldu. Bu sefer oyun yok dendi halo fable avowed stalker 2 gibi oyunlar aylık 5.90TL gibi bir fiyata day 1 Gamepass'a sunuldu. Daha da 6 stüdyonun oyunu açıklanmadı. Xbox daha güçlü ve kol tasarımı çok daha iyi.

PlayStation cephesinde oyunlar kardeşlik gibi olaylarla ucuza getiriliyor fakat uğraşmak istemeyenler için dezavantaj. PS5'te bir oyun parasına Xbox'ta bir hükümetin görev süresi kadar Gamepass alınabiliyor. PSN sorunları, Sony TR'nin ABD fiyatından oyunları pahalı satması da var tabii. Sony konsola overclock çekti Xbox'la güç farkını azaltmak için.

Elinizde güçlü güncel oyunları High Ultra 1080P 60FPS oynatan PC niz varsa 2 3 sene bekleyip PS5 alın exclusiveleri bitirip satarsınız. Şayet Gamepass PC'de de mevcut.

Ha ama PC m yok ya da zayıf o zaman Xbox tavsiye ederim. Aylık 5.90'a Gamepass çekip daha önce PC'den oynayamadığın onlarca oyun oynayabilirsin. Xbox'taki çoğu oyunu oynayıp 3 ila 4 sene sonra Xbox'u satıp PS5 alırsın. Bu 3 4 senede PS5 exclusiveleri oturmuş olur ve Xbox'taki oyunları tatmış olursun. PS5'teki exclusiveleri oynadıktan sonra nesli kapatmış olursun ve sonraki nesli beklersin.

İyi veya orta bir bilgisayarınız var ise Xbox bütün konsollar arasında tercih edilecek son konsol olur. Bu yüzden PS almanız gerekir. Bilgisayarınız iyi değil ise o zaman Xbox en iyi tercih olur. Game Pass ile oyunlar uyguna gelir.

Orta-iyi bir bilgisayarınız varsa Xbox almak mantıklı olmaz.

İkisinin de avantajları var, size daha baskın gelen kısmı seçin. PS5'in özel oyunları gerçekten güzel oyunlar ama hem fiyatları pahalı hem de sayıları o kadar fazla değil. Tamam bir sürü var ama genelde GoW, TLOU, Uncharted vs. oynanmak için alınıyor. PSN Plus gibi servisler de Xbox'a göre daha pahalıydı en son baktığımda.

Xbox'ın Gamepass özelliği gerçekten çok iyi. Sırf oradaki Forza için bile alanlar var ve başka güzel oyunlar da var incelemenizi tavsiye ederim, fiyatı da uygun. Bir de bu seride Xbox daha ucuz olacaktır diye düşünüyorum ben. Ayrıca içindeki bileşenler PS'ye göre daha güçlü.

xBox'un kolu çok saçma. PS'nin oyun kolu gibi olsa xBox diyebilirdim ama PS'ye de özel oyunlar çıkıyor. Yani bu durumda PS derim ben. Arkadaşlarda xBox360 ile falan oyun oynadıydık hiçbiri PS2'deki gibi sarmamıştı. Donanım olarak da sanırım xBox daha üstün onu tam bilmiyorum.
Garip. Kullanan çoğu kişi Xbox One'un kolunu eline alınca PS4'ün kolunun yüzüne bakmıyor.

@Cruslan Garip olan bir şey yok 🙂 Biz eski PS2 kullanıcılarıyız sonradan çıkan gamepadleri sevmeyiz. Seven de vardır elbet. xBox kolunu da sevebilir bu da garip değil. Tercih meselesi.

@Cruslan Garip olan bir şey yok 🙂 Biz eski PS2 kullanıcılarıyız sonradan çıkan gamepadleri sevmeyiz. Seven de vardır elbet. xBox kolunu da sevebilir bu da garip değil. Tercih meselesi.
PS2 kolu ile PS3 kolu aynı idi. PS3'ün kolu Tetikleri ve kablosuz olması haricinde PS2 kolu ile aynı. Çin plastiğinden yapılmış, serçe parmak ile yüzük parmağının boşta kaldığı(ellerim küçük), elden sürekli kayan ve analoglar sürekli parmakların altından kayan rezalet bir kontrolcü idi. Insanlar neden PS2 ve PS3'ü anlatırken kumanda özünde aynı olmasına PS2'nin kolu harika; PS3'ün kötü diyorlardı bilmiyorum. Xbox One kolunu elime alınca gözüm başka bir kol görmez oldu.

PS2 kolu ile PS3 kolu aynı idi. PS3'ün kolu Tetikleri ve kablosuz olması haricinde PS2 kolu ile aynı. Çin plastiğinden yapılmış, serçe parmak ile yüzük parmağının boşta kaldığı(ellerim küçük), elden sürekli kayan ve analoglar sürekli parmakların altından kayan rezalet bir kontrolcü idi. Insanlar neden PS2 ve PS3'ü anlatırken kumanda özünde aynı olmasına PS2'nin kolu harika; PS3'ün kötü diyorlardı bilmiyorum. Xbox One kolunu elime alınca gözüm başka bir kol görmez oldu.
Series x alcam hadi hayirlisi

Insanlar neden PS2 ve PS3'ü anlatırken kumanda özünde aynı olmasına PS2'nin kolu harika; PS3'ün kötü diyorlardı bilmiyorum.
Onu ben de bilmiyorum dostum. Dediğin gibi aynı kollar. Hatta PS4 bile aynı PS5 bile hafif bombeli ve şişik olması dışında o da tasarım olarak benzer. Yapı olarak aynı. Şu ikisi yer değişse xBox u sevebilirdim.

ds.jpg

Geri
Yukarı